, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Vyriausybė pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymams keisti pensijų kaupimo privačiuose fonduose tvarką. Taip pat norima mažinti administravimo mokesčius bei suteikti teisę pensijų kaupimo dalyviams nevaržomai apsispręsti, kaip ir kur jie nori kaupti pensiją senatvei, kiek laiko dalyvauti privačiame kaupime, keisti pasirinktus pensijų fondus, investavimo kryptis.
„Mes norime užtikrinti, kad žmonės netolimoje ateityje gautų didesnes senatvės pensijas ir kad turėtų kuo daugiau galimybių jas kaupti, investuoti, planuoti savo finansus bei pensiją senatvėje. Matome tokių galimybių ir norime pasiūlyti jomis pasinaudoti visiems. Siūlomi pakeitimai žmonėms leis sukaupti ne tik didesnę pensijos dalį privačiuose pensijų fonduose, bet ir skatins dalyvavimą privačiame kaupime, sudarys lankstesnes sąlygas išankstinių pensijų gavėjams gauti išmokas, leis lanksčiau keisti pasirinktas investavimo kryptis ir fondus“, – tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.
Jo teigimu, į tai yra orientuota vykstanti pensijų sistemos reforma, kurios viena iš dalių – pokyčiai privačiame pensijų kaupime, kurie prasidės, jei Seimas pritars siūlomiems pakeitimams.
Pirmiausia siūloma mažinti atskaitymus, kuriuos gyventojai moka pensijų fondams, nuo įmokų ir turto. Maksimalūs atskaitymai nuo įmokos (visuose fonduose) 2013 metais būtų 2 procentai ir kasmet mažėtų po 0,5 procentinio punkto, kol pasiektų nulį. Tokie pakeitimai numatyti Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimo projekte.
Šiuo metu leidžiamas maksimalus atskaitymo nuo įmokos dydis – iki 10 procentų, realiai rinkoje taikomas – iki 3 procentų. Šiuos atskaitymus pensiniai fondai atlieka nuo sumokėtų įmokų, pervedamų iš „Sodros“, iškart, kai tik jos gaunamos.
Taip pat siūloma mažinti atskaitymų nuo turto dydį konservatyvaus investavimo fonduose iki 0,7 procento vidutinės metinės turto vertės. Šiuo metu maksimalus atskaitymas nuo pensijų fonde esančio turto yra 1 procentas. Ne konservatyvaus investavimo pensijų fonduose jo dydžio keisti nesiūloma.
Trečia, siūlomas mechanizmas, kaip skatinti kaupimą privačiuose fonduose. Siūloma, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. į pensijų fondus asmuo mokėtų papildomą 1 proc. dydžio kaupiamąją įmoką, o iš valstybės biudžeto gautų papildomą skatinamąją įmoką nuo 1 proc. nuo vidutinio darbo užmokesčio šalyje. Valstybinio socialinio draudimo įmokos dalis, pervedama į pensijų fondus, būtų 2 procentai dalyvio draudžiamųjų pajamų.
Nuo 2016 m. valstybinio socialinio draudimo įmokos nesikeistų, o papildomos įmokos didėtų: papildomos asmens lėšomis mokamos įmokos dydis būtų 2 procentai dalyvio draudžiamųjų pajamų, papildomos iš valstybės biudžeto mokamos įmokos dydis – 2 procentai vidutinio šalies darbo užmokesčio. Nuo 2020 metų siūloma pervesti didesnio tarifo pensijų kaupimo įmokas iš valstybinio socialinio draudimo biudžeto – 3,5 procento, asmens lėšomis mokamos įmokos ir skatinamosios įmokos tarifas būtų 2 procentai (atitinkamai asmens draudžiamųjų pajamų ir šalies vidutinio darbo užmokesčio).2 psl. >>
KOMENTARAI (0)