, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šiandien Vyriausybė turėtų paskelbti savo siūlymus Socialiniam susitarimui, kurio svarbiausias punktas bus susijęs su minimaliosios mėnesio algos didinimu, rašo „Verslo žinios“.
Pirmadieninio Vyriausybės pasitarimo darbotvarkėje yra klausimas „Dėl Trišalės tarybos susitarimo dėl esminių socialinių ir ekonominių klausimų projekto“. Ministro pirmininko tarnybos patarėjų tvirtinimu, projekte išdėstyti siūlymai rengiant žadėtą Socialinį susitarimą – dėl minimaliosios mėnesinės algos (MMA), kai kurių nedarbo mažinimo priemonių, verslo liudijimų, naujo įmonės statuso „mažoji bendrija“ ir pan.
Apie tai, kad rudenį socialiniams partneriams – darbdaviams ir profsąjungoms – bus siūloma pasirašyti Socialinį susitarimą, premjeras Andrius Kubilius kalbėjo dar gegužės mėnesį. Tačiau šįkart, skirtingai nei pasirašant Nacionalinį susitarimą, profsąjungos teigia nesutiksiančios su jokiomis nuolaidomis ir nesileisiančios į jokius kompromisus. 2009 m. rudenį pasirašydamos Nacionalinį susitarimą profsąjungos pasižadėjo nerengti protesto akcijų mainais į pažadą be socialinių partnerių susitarimo nepriimti jokių darbo santykius liberalizuojančių Darbo kodekso pataisų.
„Mums svarbiausia – minimalioji alga, dėl jos tikrai nenusileisime. Nenormalu, kai dirbdamas už tokią algą žmogus dar priverstas prašyti pašalpos“, – „Verslo žinioms“ teigė Aldona Jašinskienė, profsąjungos „Solidarumas“ pirmininkė.
Vienas reikalavimų, kuriuos ketina kelti „Solidarumas“, – supaprastinti galimybę skelbti streikus. Taip pat iš Vyriausybės bus pareikalauta sudaryti realią darbo vietų kūrimo programą.
Kol Vyriausybė nepaskelbė savo siūlymų, atsako į juos nėra suformulavę ir darbdaviai. Nors, pasak Vytauto Zimnicko, darbdavių atstovo Trišalėje taryboje, kai kurie verslo siūlymai dėl Darbo kodekso liberalizavimo jau seniai parengti, jis abejoja, ar Socialinis susitarimas bus išvis pasirašytas.
„Apie kažkokį naują susitarimą nėra minčių, nes senasis Nacionalinis susitarimas nebuvo įvykdytas. Be to, apmaudu, kad Vyriausybei socialinių partnerių prireikia tik artėjant rinkimams ar prispaudus kitiems reikalams“,– nusivylimo neslepia V. Zimnickas.
KOMENTARAI (0)