, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Darbo partija (DP) išderino Vilniaus valdančiąją koaliciją prisidengdama seniai pamėgta versija, kad neturi realios valdžios, tačiau tuojau pat gali pereiti į kitą platesnę koaliciją, kurioje turėtų santykinai dar mažiau narių. Apie tikrąsias priežastis – ko „darbiečiams“ negalėjo duoti Artūras Zuokas – kol kas visi tyli, pabrėždami „kol kas“.
DP į koaliciją ir Vilniuje, ir Kaune ėjo taip pat trypčiodama ir nesiaiškindama. DP parama buvo esminė abiems Vilniuje besiformavusiems blokams. Kai A. Zuokas skelbė apie „4+“ koalicijos sudarymą, DP teigė vis dar sprendžianti ir besikalbanti su Tėvynės Sąjunga-Lietuvos krikščionimis demokratais (TS-LKD). Keturi Kaune išrinkti DP atstovai taip pat blaškėsi tarp konservatorių ir vėliau šiuos nurungusios penkių partijų koalicijos.
Oficialiai pranešdama apie pasitraukimą Vilniuje DP buvo lakoniška ir jokių priežasčių neminėjo. Partijos nariai kol kas sutarę pasitraukimo nekomentuoti, o vadovas Viktoras Uspaskichas aiškina, kad partija negali daryti įtakos sprendimams ir todėl toliau neprisiims už juos atsakomybės. Tą patį DP kalbėjo 2004-2008 kadencijos Seime, kai buvo paskelbusi savo ambicingą ir nesėkmingą„vienetukų“ programą su tikslais, kuriuos pasieks per 1, 11, 111 ir 1111 dienų. Tai, ko gero, abstrakčiausias įmanomas pasiaiškinimas, tuo pačiu išvengiant atsakomybės už prieš rinkimus duotus pažadus.
Jei DP sutiktų Vilniuje formuoti koaliciją su opozicijoje esančiomis partijomis, kartu jos turėtų 32 mandatus, taigi DP tektų santykinai mažesnė mandatų dalis ir atitinkamai dar mažiau įtakos.
DP sako artimiausiomis dienomis šauksianti partijos valdybos posėdį, kuriame bus sprendžiama dėl tolimesnių veiksmų Vilniaus savivaldybėje. Tuo metu buvęs Vilniaus meras konservatorius Raimundas Alekna patvirtino, kaip ir po rinkimų, besitikintis bendradarbiauti su DP. Šiai prisijungus prie opozicijoje esančių konservatorių, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir „Tvarkos ir teisingumo“ partijų, kartu jos turėtų plačią 32 narių daugumą.
Darbo partijos atstovas Vilniaus savivaldybėje Šarūnas Birutis „kol kas“ nenorėjo komentuoti frakcijos sprendimo, tačiau užsiminė, kad jis „nėra sietinas“ su vakarykščiu balsavimu dėl „Vilniaus energijos“ perdavimo „Dalkia“ antrinei įmonei „Societe Valmy Defense 22“. Pats Š. Birutis nepritarė, jo teigimu, „skubotam“ akcijų perleidimui ir, kaip ir opozicija, nedalyvavo pirmuose dviejuose balsavimuose, kurie žlugo nesurinkus tarybos kvorumo.
Darbo partija užima tris komitetų pirmininkų postus, vieną mero pavaduotojo ir dvi administracijos direktoriaus pavaduotojų kėdes. V. Uspaskichas teigia, kad frakcijai pasitraukus iš koalicijos dėl šių postų spręsti gali jau naujas valdantysis blokas.
Tuo tarpu meras A. Zuokas atrodo ramus nuo DP veiksmų vertinimo susilaiko. Gali būti, kad dabartinis meras tikisi tyliai perkalbėti murmančius „darbiečius“, kas, sprendžiant iš DP pozicijos, mažai tikėtina. Arba A. Zuokas jau kalbasi su kuo nors iš opozicijos dėl prisijungimo prie valdančiosios koalicijos. Jei neišsipildys nė vienas iš šių dviejų scenarijų, A. Zuokui teks tenkintis trečiuoju – dirbti eiliniu miesto tarybos nariu.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)