, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pavasarį priimto naujos redakcijos Švietimo įstatymo tobulinimas sukėlė nerimą kai kurių mokyklų vadovams. Pagal naują Vyriausybės projektą tos mokyklos nebegalės būti valstybinės, tad joms kils grėsmė išnykti arba moksleivių tėvai bus priversti atverti pinigines.
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) parengė ir pateikė viešai svarstyti naują Vyriausybės nutarimo projektą. Jame numatoma, kad savitų ugdymo krypčių įstaigos – katalikiškosios, pagal Valdorfo, Suzuki ar kitokias atsakingų institucijų patvirtintas mokymo sistemas dirbančios mokyklos – nebegalės būti valstybinės, rašo „Lietuvos žinios“.
Tai, pasak dienraščio, reiškia, kad šildymo, patalpų valymo paslaugų, interneto, techninio personalo išlaikymo, smulkaus remonto ir kitas išlaidas įstaigos turės padengti iš savų lėšų. Šios mokyklos tegalės pretenduoti į moksleivių krepšelius ir lėšas aplinkai tvarkyti.
Didžiausią nerimą ketinamas tvirtinti dokumentas sukėlė katalikiškųjų vidurinių mokyklų atstovams. Jų visame krašte yra 21, iš kurių – net 14 valstybinių ir tik 7 privačios. Daugiausia katalikiškos krypties mokyklų yra Kaune. Dalis jų katalikiškomis esą panoro tapti tik prieš kelerius metus – taip mokyklos galėjo išsaugoti vidurinės statusą ir komplektuoti visas klases – nuo pirmos iki dvyliktos.
„Pagrindinės lėšos, skirtos moksleivių krepšeliams, ir toliau bus gaunamos iš valstybės biudžeto. Bet visomis komunalinėmis ir buitinėmis išlaidomis, remontu vidurinės mokyklos privalės rūpintis pačios“, – numatomus pakeitimus vardijo Kauno miesto Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas A. Bagdonas. Jis teigė, kad nenorinčios dirbti savarankiškai ir besitikinčios išsaugoti savivaldybės skiriamas lėšas vidurinės mokyklos turėtų tapti progimnazijomis, vaikai jose mokytųsi nuo pirmos iki aštuntos klasės.
KOMENTARAI (0)