, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Neskaidriomis statybomis ir pinigų švaistymu įtariamos Užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovai kaltę verčia Antanui Butrimui, nuo 2002 iki 2008 metų vadovavusiam URM statybų skyriui. Jis tvirtina, kad su įtartinomis statybomis neturėjo nieko bendra.
Valstybės kontrolieriai nurodė aibę pažeidimų, kurie leidžia įtarti, kad ministerija netaupiai ir neracionaliai naudoja biudžeto lėšas, praneša „Lietuvos rytas“. Tačiau Valstybės kontrolės išvados dalis, kurioje kalbama apie jau keletą metų vykstančias ministerijos statybas, visuomenei kol kas neprieinama. Ministerija pasistengė, kad ji būtų pažymėta žyma „riboto naudojimo“.
Taigi su šia informacija gali susipažinti mažai kas – net Seimo nariai turi eiti į specialias parlamento patalpas, kuriose saugomi slapti dokumentai. URM teisinasi, kad įslaptinti statybas reikalauja europiniai standartai ir išskirtinis ministerijos statusas. Todėl VK turėjo teisę viešai paskelbti tik keletą abstrakčių formuluočių apie pažeistus įstatymus ir iššvaistytas lėšas.
Vakar Audito komitetas minėtas išvadas už uždarų durų svarstė kartu su ministerijos atstovais. Komiteto nariai gūžčiojo pečiais nesupratę, kodėl tą informaciją reikėjo taip įslaptinti, kad dokumentuose neliko net statybas vykdančių bendrovių pavadinimų. „Lietuvos ryto” žiniomis, daugiausia dėmesio VK skyrė būtent įvairiems viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimams.
Pavyzdžiui, rangovai buvo parinkti netinkamai – neskelbiamų derybų būdu, be to, konkursą laimėjo ne mažiausią kainą pasiūliusios bendrovės. Kontrolieriai atkreipė dėmesį ir į požeminių garažų statybas. Nors ministerija turi tik keliolika automobilių, garažuose jau dabar suplanuota per šimtą stovėjimo vietų, iš kurių kiekvienos įrengimas atsiėjo apie 107 tūkst. litų.
Komiteto pirmininkė Loreta Graužinienė „Lietuvos rytui” teigė negalinti detaliau komentuoti posėdžio ir pabrėžė, kad dabar šio reikalo turėtų imtis Viešųjų pirkimų tarnyba.
„Galiu pasakyti tiek, kad principai panašūs, kaip ir Valdovų rūmų statybos istorijoje, tik sumos mažesnės. Kažkoks užburtas ratas – ministerija aiškina, kad pati užsakė dabartinį VK tyrimą, o iki tol kontrolieriai kone 10 metų teikdavo tik teigiamas išvadas”, – stebėjosi politikė.
KOMENTARAI (0)