, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Trečiadienį dėl Sirijoje besitęsiančio smurto susitinka Jungtinių Tautų Saugumo taryba, o nesukalbamas šalies prezidentas Basharas al Assadas barsto draugus užsienyje, tačiau jam gresia ne kas daugiau nei diplomatinė izoliacija ir sankcijos.
CNN šaltiniai JAV vyriausybėje teigia, kad netrukus gali pasigirsti ir JAV raginimas Sirijos prezidentui B. al Assadui palikti postą. Pareiškimas esą galėtų pasirodyti artimiausiomis dienomis – po konsultacijų su JT Saugumo taryba.
Po to, kai Saudo Arabija, Kuveitas, Kataras ir Bahreinas atšaukė savo ambasadorius iš Sirijos, šalies sostinėje Damaske šiandien lankėsi Turkijos užsienio reikalų ministras Ahmetas Davutoglu, tikinęs Sirijos prezidentą B. al Assadą nutraukti smurtą. Tačiau po šešių valandų susitikimo jis švelniu tonu aiškino, kad Turkiją ir Siriją „sieja likimas“, Turkija išliks artima savo kaimyninės šalies draugė, o smurtas netrukus baigsis ir Sirijos žmonės „patys spręs savo ateitį“.
Tuo metu Sirijos žmogaus teisių organizacijos praneša apie šimtus pastaruoju metu kariuomenės nužudytų žmonių ir masinius suėmimus. Vien vakar pranešta apie 30 aukų. Prezidentas B. al Assadas įrodinėja, kad jo pajėgos išties tvarkosi su „ginkluotomis teroristų grupėmis“ ir žino, kad karinė intervencija, kokia įvyko Libijoje, jam negresia, o už jo pečių visada stovi Iranas.
Smurtinis konfliktas Sirijoje įsiplieskė prieš 5 mėnesius, kai buvo jėga nuslopino protestus Daros mieste, o į kitus miestus besiplečiantys protestai buvo sutikti vis aršesniu vyriausybės atkirčiu.
Autoritarinis prezidentas B. al Assadas Siriją valdo nuo jo tėvo mirties 2000-aisiais. 47 pastaruosius metus šalyje veikė nepaprastoji padėtis, kuri piliečius paliko be konstitucinių teisių: žmonės galėjo būti suimami be orderių, negauti teisinės pagalbos, be kaltinimų pratęsiami jų suėmimo terminai. Vienas iš pagrindinių protestuotojų reikalavimų buvo nepaprastosios padėties nutraukimas, kurį B. al Assadas įvykdė, tačiau per tik formaliai ir per vėlai.
KOMENTARAI (0)