, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Po daugiau kaip keturis mėnesius trukusių neramumų Dramblio Kaulo Krante, naujai išrinktam prezidentui Alassane’ui Ouattarai ištikimi kovotojai sučiupo šalies lyderio posto užleisti nenorėjusį užleisti Laurentą Gbagbo. Pastarasis atsisakė pripažinti pralaimėjęs praėjusių metų lapkričio 28 dieną vykusius rinkimus ir taip sustiprino 11 metų trunkančius neramumus šalyje.
L. Gbagbo sulaikymo operacijoje dalyvavo jungtinės pajėgos, kurias sudarė prancūzų ir Jungtinių Tautų kariai bei Dramblio Kaulo Kranto (DKK) respublikos pajėgų (FRCI) kovotojai. L. Gbagbo buvo sulaikytas apsupus jo rezidenciją Abidžane. Buvęs DKK prezidentas slėpėsi bunkeryje, o į patalpas įsiveržus kovotojams, maldavo jo nežudyti.
Tikimasi, kad L. Gbagbo sulaikymas turėtų užbaigti keturis mėnesius trukusius neramumus ir apskritai užbaigti daugiau kaip dešimtmetį trukusią chaotiško šalies valdymo erą. Tiesa, Dramblio Kaulo Kranto gyventojai neskubėjo džiaugtis šia naujiena ir lauki tikresnių žinių, nes, liudininkų teigimu, Abidžano gatvėse daug ginkluotų L. Gbagbo ištikimų kovotojų, kurie kol kas netiki savo lyderio sulaikymu.
Oficialaus šalies lyderio A. Ouattaros laukia nelengvas darbas sugrąžinti į vėžes sutrikusį šalies gyvenimą. Pastaruosius keturis mėnesius dėl neramumų DKK veiklą buvo sustabdę bankai, praktiškai visiškai sustojo kakavos eksportas.
KOMENTARAI (0)