, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Augant visuomenės pykčiui dėl prastėjančios šalies ekonominės situacijos Kipro prezidentas Demetris Christofias paleido šalies vyriausybę. Baiminamasi, kad Kipras gali tapti kita šalimi, kuriai prireiks finansinės tarptautinių kreditorių paramos.
Kaip rašo „EU Observer“ naujienų svetainė, naujas 11 ministrų kabinetas turėtų būti paskirtas po konsultacijų su politinėmis partijomis. Vyriausybės atstovas spaudai Stefanos Stefanou sakė, kad diskusijų metu mėginama rasti susitarimą dėl šaliai būtinų ekonominių priemonių taikymo ir patikino, kad jai neprireiks Europos Sąjungos (ES) paramos paketo.
Tačiau reitingų agentūra „Moody’s“ trečiadienį sumažino Kipro skolinimosi reitingą dviem padalomis ir pareiškė, kad per kelerius artimiausius metus šaliai gali prireikti finansinės paramos. Taip, anot agentūros, yra todėl, kad Kipras turi nupirkęs nemažai Graikijos skolos vertybinių popierių, o liepos 11 dieną įvykęs sprogimas ginklų saugykloje sumenkino ekonomikos augimo galimybes.
Sprogimo metu žuvo 13 žmonių, o didžiausia elektrinė buvo praktiškai sulyginta su žeme, todėl šiuo metu trūksta elektros energijos.
Situacija nepatenkinti gyventojai išėjo protestuoti į gatves ir apkaltino šalies valdžią aplaidumu. Jie reikalavo, kad atsistatydintų ir prezidentas, ir vyriausybė. Tačiau D. Christofiasas, kuris yra vienintelis komunistų prezidentas ES, pareiškė liksiantis poste. „Aš esu atsakingas už gyventojus ir aš neketinu atsistatydinti“, – sakė jis Kipro televizijai.
KOMENTARAI (0)