, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Seimo opozicijai, žadėjusiai sudaryti darbo grupę, kuri aiškintųsi „grupuočių poveikį“ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE), uždarymo darbų vėlavimo priežastis ir darbuotojų nesutarimus, pažado ištesėti nepavyko.
Seimas prigesino opozicijos užsidegimą steigti galimai neskaidrius ir grėsmes nacionaliniam saugumui keliančius procesus energetikos sektoriuje tiriančią laikinąją komisiją. 36 parlamentarų pateiktas nutarimo projektas, kuriuo buvo siekta sudaryti 12 Seimo narių komisija ir tirti pastarųjų dvejų metų Energetikos ministerijos veiklą, buvo atmestas.
Už nutarimo projektą balsavo 51 Seimo narys, prieš – 40, 13 parlamentarų susilaikė.
Anot projekto nutarimo iniciatorių, pagrindinis laikinosios komisijos tikslas būtų buvęs ištirti 2009-2011 m. garsiausiai nuskambėjusius energetikos klausimus. Komisijos kompetencijai būtų pavesta rasti vėluojančių IAE uždarymo darbų ir didelių jos vadovų atlyginimų priežastis, išsamiau susipažinti su pasiruošimu statyti Visagino atominę elektrinę ir kitus klausimus.
Pasak vieno iš projektų teikėjo, socialdemokrato Vytenio Povilo Andriukaičio, laikinoji komisija yra „geriausias parlamentinis instrumentas“ ir nuveiktų daugiau nei komitetai.
Tačiau, anot liberalcentristo Vytauto Bogušio, laikinosios komisijos nepateikia konkrečių atsakymų, todėl pakaktų ir komitetų tyrimų. „Kokius rezultatus atneša laikinosios komisijos, mes puikiai atsimename. Sudarėme komisiją Vyriausybės saugumo departamento veiklai tirti ir štai kokį atsakymą gavome – „Lietuvoje slapti kalėjimai yra, tačiau iš užsienio atvežtų kalinių – kaip ir nėra“, – laikinų komisijų pasyvumą pavyzdžiu iliustravo V. Bogušis.
Kol kas Lietuvos socialdemokratų (LSDP) vadovas Algirdas Butkevičius negalėjo pasakyti, ar su opozicija bus tariamasi dėl naujų bandymų steigti laikinąją komisiją.
Gavo akmenį atgal
LSDP frakcija prieš dvi savaites į savo posėdį buvo pasikvietusi premjerą Andrių Kubilių su energetikos ministru Arvydu Sekmoku pašonėje. Valdantiesiems opozicinė frakcija bėrė klausimus apie darbų vėlavimo IAE priežastis, darbuotojų atleidimą, atlyginimų dydžius.
Tačiau tąsyk socialdemokratai gavo akmenį į savo daržą, premjerui atsikirtus, kad sutartis dėl uždarymui būtinų darbų su „Nukem Technologies“ pasirašė dar Gedimino Kirkilo Vyriausybė ir vėlavimai susikaupė dar jos valdymo metu. Jis pateikė ir tai patvirtinančias Energetikos ministerijos (EM) ataskaitas apie darbų grafiką ir atsiskaitymus su rangovais.
IAE pastaruoju metu sulaukė dėmesio dėl iš pareigų pasitraukusio uždarymo darbus prižiūrėjusio viceministro Romo Švedo ir atleisto buvusio IAE vadovo Osvaldo Čiukšio, brangių ekspertų iš užsienio samdymo, esą per didelių vietinių darbuotojų atlyginimų, kuriuos EM pripažino prižiūrėjusi „nepakankamai“.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)