, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Telefoninio šnipinėjimo skandalas privertė susvyruoti britų pasitikėjimą policija, spauda ir politikais. Jis ne tik išvertė iš postų „News International“ vadovę Rebekah Brooks ir britų policijos viršininką Paulą Stephensoną, bet ir iškėlė klausimų dėl šalies ministro pirmininko Davido Camerono vaidmens.
Telefoninio šnipinėjimo skandalas prasidėjo dar 2006 metais. Tuomet Londono policija pateikė įtarimus bulvarinio leidinio „News of the World“ redaktoriui Clive’ui Goodmanui ir privačiam tyrėjui Glennui Mulcaire’ui pasiklausius Karališkųjų rūmų nariams paliktų balso pašto žinučių. Abu kaltinamieji kitais metais atsidūrė už grotų.
Šių metų liepą šnipinėjimo skandalas tarsi prasidėjo iš naujo. Paskelbti įtarimai, kad „News of the World“ įsilaužė į nužudytos mokinės Milly Dowler, 2005 metų Londono sprogdinimo aukų ir mirusių britų kareivių artimųjų balso pašto dėžutes.
Įtarimai šnipinėjimu ir korupcija buvo pareikšti „News of the World“ leidusios bendrovės „News International“ vadovei Rebekah Brooks. Ji, anksčiau redagavusi „News of the World“, buvo paleista už užstatą sekmadienio vidurnaktį, praėjus maždaug 12 valandų po to, kai prisistatė Londono policininkams, kad šie galėtų ją areštuoti. Penktadienį iš posto pasitraukusi moteris visus jai mestus kaltinimus neigė ir tikino nežinojusi, jog šnipinėjimo mastai galėjo būti tokie dideli.
Įtarimų šešėlis krito ne tik ant „News of the World“ darbuotojų, bet ir britų policijos pareigūnų. Teigiama, kad laikraščio darbuotojai sumokėjo pareigūnams, todėl šnipinėjimo skandalas nebuvo deramai ištirtas. Pasirodžius tokiems kaltinimams, britų policijos vadovas seras Paulas Stephensonas sekmadienį pareiškė atsistatydinantis iš posto.
P. Stephensoną atsistatydinti paskatino ir į viešumą iškilęs faktas, kad jis buvo apsistojęs prabangiame SPA, kur buvęs „News of the World“ redaktoriaus pavaduotojas Neilas Wallisas dirba viešųjų ryšių specialistu. Ne mažiau įdomus ir kitas „sutapimas“ – N. Wallisas, kuris praėjusią savaitę buvo areštuotas dėl sąsajų su šnipinėjimo skandalu, dirbo policijos konsultantu.
Tiesa, P. Stephensonas, kaip ir R. Brooks, neigė ką nors žinojęs apie šnipinėjimą.
Savo ruožtu analitikai teigia, kad ant karštųjų kėdžių šiuo metu sėdi britų premjeras D. Cameronas ir žiniasklaidos magnatas Rupertas Murdochas, kuriam ir priklausė „News of the World“. Žiniasklaidos magnatas antradienį gali pasirodyti parlamente, kur turėtų būti apklaustas.
Tuo metu D. Cameroną esą sieja artimas ryšys su R. Brooks. Be to, skelbiama, kad jis spaudos tarnyboje įdarbino buvusį „News of the World“ redaktorių Andy Coulsoną, kuris dėl telefoninio šnipinėjimo skandalo laikraštį paliko 2007 metais.
Pingback: Mirė apie šnipinėjimą papasakojęs žurnalistas | IQ.lt