, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
80-metis žiniasklaidos magnatas Rupertas Murdochas neigia savo kaltę dėl šnipinėjimo skandalo, vis labiau smukdančio ne tik žiniasklaidos, policijos, bet ir Didžiossios Britanijos premjero Davido Camerono reputaciją.
Antradienį pasiaiškinti Didžiosios Britanijos parlamentarams atvykęs R. Murdochas protestuotojų buvo ištepliotas skutimosi putomis. Kalbėdamas parlamente žiniasklaidos magnatas reiškė gilius atsiprašymus, tačiau tikino nesąs kaltas dėl „šlykščių ir siaubingų invazijų“ – mat negalėjo žinoti visko, ką darė 53 tūkst. jo darbuotojų.
„Aš jaučiu, kad žmonės, kuriais pasitikėjau, nenoriu jų įvardyti, mane nuvylė. Jie elgėsi gėdingai, išdavė kompaniją, mane ir turės už tai sumokėti“, – kalbėjo R. Murdochas. Jis pridūrė esantis būtent tas asmuo, kuris gali sutvarkyti susidariusią situaciją.
R. Murdocho kompaniją „News International“ parlamentas kaltina sąmoningai besistengusią sutrukdyti dar 2005-2006 metais vykdytą kriminalinį tyrimą dėl „News of the World“ darbuotojų veiksmų, kuomet šie neteisėtai klausėsi svetimų balso pašto žinučių.
Tačiau kritika plūsta ne tik R. Murdocho imperijai, bet ir policijos pareigūnams. Teigiama, kad šie neištyrė dalies medžiagos, kuri būtų padėjusi išsiaiškinti daugiau neteisėtoje veikloje dalyvavusių asmenų ir jų aukų.
Minėtas tyrimas prasidėjo dar tada, kai vyriausiuoju „News of the World“ redaktoriumi dirbo Andy Coulsonas.
Londono policijos viršininko Paulo Stephensono pavaduotojas Johnas Yatesas gavo pylos už tai, kad dar 2009 metų liepą priėmė nutarimą, kad kriminalinis tyrimas dėl balso pašto žinučių pasiklausymo neturėtų būti atnaujintas. J. Yatesas iš posto pasitraukė pirmadienį, o jo viršininkas – diena anksčiau.
A. Coulsonas, dėl šnipinėjimo skandalo palikęs redaktoriaus pareigas, buvo įdarbintas D. Camerono spaudos tarnyboje. Už tai ministrą pirmininką pastaruoju metu skaudžiai „tarkuoja“ opozicija. Jam teko netgi atšaukti vizitą Afrikoje, kad galėtų dalyvauti opozicijos rengiamuose debatuose.
Maža to, naujos apklausos rodo, kad atsinaujinus šnipinėjimo skandalui gyventojų pasitikėjimas D. Cameronu smarkiai smuko. Tuo, kaip jis atlieka savo darbą, patenkinti tik 38 proc. britų.
Tiesa, skandalas greičiausiai neišvers D. Camerono iš posto, ministro pirmininko pareigas einančio mažiau nei 15 mėnesių, bet jam bus sudėtingiau suvaldyti į deficito mažinimą besirientuojančią koaliciją, kuriai streikais grasina profsąjungos.
KOMENTARAI (0)