, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Sirijos režimas, vadovaujamas prezidento Basharo al-Assado, savaitgalį padidino prievartos prieš protestuotojus naudojimą. Naujienų agentūros praneša, kad per savaitgalį Sirijos karinės pajėgos nužudė mažiausiai 80 protestuotojų. Sirijos pietuose ties siena su Jordanija esantis Deraa miestas laikomas svarbiausiu neramumų židiniu. Pirmadienį į šį miestą buvo pasiųsti tankai ir šarvuotoji technika. Liudininkai praneša, kad priemiesčiuose dislokuoti snaiperiai, o saugumo pajėgos daro kratas gyventojų namuose. Taip pat skelbiama, kad savaitgalį Sirijos pareigūnai uždarė sieną su Jordanija.
Išaugusį smurtą Sirijoje pasmerkė JAV ir ES šalys. JAV išsikvietė Sirijos ambasadorių Vašingtone Imadą Moustapha ir įteikė jam griežtą protestą. Kaip pranešė JAV Valstybės departamento spaudos tarnyba, Valstybės sekretorės Hilary Clinton pavaduotojas Vidurio Rytams Jeffrey’is Feltmanas, „išreiškė JAV susirūpinimą dėl žiaurių veiksmų, kurių ėmėsi Sirija … ir pareikalavo nutraukti prievartą.“ Jungtinėse Tautose šiuo metu rengiamas pareiškimas, smerkiantis Sirijos veiksmus. Šį pareiškimą Prancūzija, Jungtinė Karalystė, Vokietija ir Portugalija. JAV diplomatai užsiminė, kad gali būti įvestos tam tikros sankcijos prieš al-Assado režimo atstovus, demonstruojant, kad dabartinė prievarta yra visiškai nepateisinama. JAV diplomatai patarė savo piliečiems palikti Siriją, nes situacija šioje šalyje darosi itin įtempta. JAV ambasados Damaske nepagrindiniai darbuotojai ir jų šeimų nariai jau pradėti evakuoti.
Kaip teigia „Transparency International“, per sukilimą Sirijoje, kuris tęsiasi jau maždaug mėnuo, iš viso gali būti nužudyta apie 400 žmonių. Didžiausi protestai prasidėjo penktadienį, balandžio 22 d. ir tęsėsi visą savaitgalį. Teigiama, kad tai didžiausias iššūkis dabartiniam al-Assadų režimui per pastaruosius 30 metų. 1982 m. dabartinio prezidento B. al-Assado tėvas organizavo ginkluotus išpuolius prieš islamistų disidentus Hamos mieste, kur buvo nužudyti tūkstančiai žmonių. 2000 m. B. al-Assadas perėmė vadovavimą šaliai ir pažadėjo įvairių reformų, tačiau iki šiol jokių ryškesnių pokyčių šalyje neįvyko.
KOMENTARAI (0)