, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pirmadienį Vyriausybė pasitarime iš esmės pritarė prezidentės Dalios Grybauskaitės ir specialistų parengtoms Šilumos ūkio įstatymo pataisoms, kurios neleistų bendrovėms, valdančioms ir prižiūrinčioms miesto šilumos ūkį, kartu būti ir daugiabučių namų administratorėmis.
Taip pat siūloma, atsižvelgiant į konkrečios savivaldybės šilumos ūkio specifiką, jeigu jos teritorijoje yra vienintelis atestuotas pastato šilumos sistemos prižiūrėtojas, šių subjektų veiklai nustatyti pereinamąjį laikotarpį, bet ne ilgiau kaip metus.
Pataisos siekiama bent šiek tiek suskaidyti monopolinę šilumos ūkio sektoriaus rinką, kurioje visos aptarnavimo sritys dažniausiai sutelkiamos vienose rankose – manoma, kad tai lemia didėjančią šilumos kainą gyventojams.
Šie įstatymų projektai turėtų pagerinti šilumos vartotojų teisių ir teisėtų interesų apsaugą, padidinti pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) paslaugų teikimo skaidrumą ir skatinti sąžiningą konkurenciją šilumos ūkyje.
Kartu Vyriausybė pateikė savo siūlymus, kurie konkretizuoja svarbiausius siūlomo teisinio reguliavimo aspektus. Ministrų kabinetas siūlo nenumatyti atskirų leidimų verstis pastato šildymo ir karšto vandens sistemos prižiūrėtojo (eksploatuotojo) veikla. Vietoj to, siūloma išplėsti esamą tokių subjektų atestavimo sistemą.
KOMENTARAI (0)