, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dienos skaičius
148
Tiek tūkstančių kompiuterių kasdien paveikia kompiuteriniai virusai.
Visi tekstai

Lietuva

Seimas vėl bandys klibinti R. Šimašiaus kėdę

IQ | 2011-09-08

R. Šimašius teigė neabejojantis, kad netrukus vėl sulauks raginimų atsistatydinti.
(Š. Mažeikos nuotr./BFL)

Seimo rudens sesijoje vėl atgis skandalas dėl Baltarusijos opozicijos veikėjų duomenų perdavimo Minskui ir bus bandoma atstatydinti teisingumo ministrą Remigijų Šimašių. Tai nujaučia ir pats politikas.

Kaip praneša „Lietuvos rytas”, išduodama Baltarusijos žmogaus teisių gynimo organizacijos „Vesna” lyderio Alesiaus Beliackio banko sąskaitų duomenis Minsko režimui, Lietuvos teisingumo ministerija neatsakingai pasielgė ne vieną kartą. Dienraščio žiniomis, Baltarusija, persekiodama A.Beliackį, duomenų apie jo sąskaitas Lietuvoje šių metų pradžioje iš pradžių kreipėsi į Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybą (FNTT).

Tačiau FNTT profesionaliau įvertino galiojančią Lietuvos ir Baltarusijos teisinės pagalbos sutartį: jei baudžiamoji byla A.Beliackiui neiškelta, vadinasi, duomenų teikti nėra jokios būtinybės. Iš FNTT duomenų negavęs Minskas nenurimo ir kreipėsi į Teisingumo ministeriją, kuri prašymą įvykdė.

R. Šimašius pripažino, kad kai Lietuvą pasiekė prašymas pateikti informaciją apie sąskaitas, byla A.Beliackiui dar nebuvo iškelta, o Lietuva padėjo tai padaryti. Pasak ministro, viena vertus, mūsų šalies specialistai galėjo pasiaiškinti, ar byla jau iškelta, kita vertus, nebūtinai privalėjo tai padaryti.

„Iki šiol buvo laikomasi principo, kad šalys, turinčios teisinės pagalbos sutartis, neapgaudinėja viena kitos. Ar Baltarusija mus apgavo, griežtų apibendrinimų vengčiau, tačiau akivaizdu, jog kaimynai siekė išbandyti, kaip veikia Europos Sąjungos teisinės pagalbos ir sienų apsaugos sistema. Mes to egzamino neišlaikėme“, – sakė R. Šimašius.

Ministras teigė neabejojantis, kad Seimo rudens sesijoje jis sulauks raginimų atsistatydinti.

„Artėja momentas, kai atsistatydinus arba atstatydinus kurį nors ministrą peržengsime ribą, už kurios jau bus nebeišvengiama visos Vyriausybės griūtis. Manau, proga pabandyti atstatydinti mane arba kurį nors kitą ministrą opozicija pasinaudos labai aktyviai“, – interviu sakė ministras.

Puslapis 1

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Daugiau dienos grafikų

Komentarai

Pirmiausia, gerai pagalvokite: kodėl iš tiesų norite būti ne kuo kitu, o rašytoju? Kas per keistas kam ...
Rinkimuose nugalėjusios partijos, atrodo, turi svarbesnių rūpesčių nei kompetentingos Vyriausybės kad ...
Pastaraisiais metais aukštasis mokslas tapo vienu svarbiausių diskusijų objektų. Reikėtų džiaugtis, ...

Skaitytojų komentarai

Blogeriai

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e