, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Po ilgų debatų Rusijoje pripažinta, kad alus yra alkoholinis gėrimas, o ne maistas. Prezidento Dmitrijaus Medvedevo pasirašytas įstatymas reguliuos alaus prekybą bei reklamą taip pat kaip kitų alkoholinių gėrimų.
Iki šiol alus buvo laikomas maisto produktu, nes turėjo mažiau nei 10 proc. alkoholio. Juo prekiauti buvo galima visą parą, o reklamuoti – be alkoholiui būdingų apribojimų.
Pastaraisiais metais alus Rusijoje tampa vis populiaresnis ir į šalies rinką dėl palyginti laisvo reguliavimo ėmė skverbtis tarptautinės aludarių kompanijos. Rusijoje mokesčiai alui, palyginti su degtine, buvo itin maži, tačiau pernai jie buvo patrigubinti.
Naujas įstatymas nuo 2013 metų draus alaus reklamą radijuje ir televizijoje bei ant transporto priemonių. Alaus nebebus galima įsigyti pakelės kioskuose.
Federalinės ir regioninės alkoholio rinkos studijų centro direktorius Vladimiras Drobizas agentūrai „Bloomberg“ teigė, kad šie ribojimai alaus suvartojimo nesumažins. Anot jo, vienam Rusijos gyventojui per metus tenka 12,5 litro gryno alkoholio. Iš jų 4 litrai – iš alaus ir 5 litrai – iš degtinės.
KOMENTARAI (0)