, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, šiandien Hanoveryje susitikusi su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu, nepažėrė konkrečių pažadų, kada rusai po Europos Sąjungos (ES) šalis galėtų keliauti be vizų.
Aptariant vieną svarbiausių susitikimo temų, anot Rusijos spaudos, „skausmingą vizų klausimą“, D. Medvedevas pareiškė, kad ES šalims vizų nebeliks, kai tik ES ir Vokietija „bus tam pasiruošusios“.
„Rusijos Federacija vizų klausimą su Europos Sąjunga ir Vokietija pasiruošusi išspręsti taip greitai, kaip tą pasiruošę padaryti mūsų partneriai. Jeigu tam reikės kelerių metų, tai kelerių metų. Jeigu pusmečio, tai padarysime per pusmetį, – sakė Rusijos vadovas. – Mes šio proceso nestabdysime, esame pasiruošę viską padaryti kiek įmanoma greičiau“.
A. Merkel pripažino, kad būtent Vokietija stabdė bevizio režimo su Rusija klausimo svarstymą, ir pažadėjo, kad kitąmet bus pristatyti konkretūs siūlymai. Vokietijos kanclerė tvirtino, kad jeigu jos šalis taps atviresnė šiuo klausimu, tai likusios ES šalys tam neturėtų prieštarauti.
D. Medvedevui teko aiškinti ir dėl privalomos užsieniečių registracijos Rusijoje. Esą šalis sieks šį procesą padaryti kuo liberalesnį ir paprastesnį tiems užsieniečiams, kurie atvyksta „teisėtu keliu“.
Draugystė ir dujos
Apžvalgininkai svarsto, kad A. Merkel siaurame rate vykstančiuose susitikimuose gali paklausti D. Medvedevo dėl jo planų kelti savo kandidatūrą antrai kadencijai prezidento rinkimuose. Manoma, kad D. Medvedevo pergalė būtų parankesnė Berlynui, nes Vokietijos kanclerė su dabartiniu Rusijos vadovu esą palaiko „draugiškesnius santykius“ nei su premjeru Vladimiru Putinu.
Vokietijai, užsimojusiai nuo 2022 m. atsisakyti branduolinės energetikos, tapo itin svarbūs santykiai su pagrindine dujų tiekėja – Rusija.
Dujų tiekėja „Gazprom“ skaičiuoja, kad dujų paklausa Vokietijoje gali padidėti 30-35 proc., nors A. Merkel paragino neskubinti įvykių. Šiandieniniame susitikime ji pripažino, kad jos šalis turės pirkti daugiau dujų, tačiau mažiau nei prognozuoja „Gazprom“, nes Vokietija ketina daugiau elektros gauti iš atsinaujinančių energijos šaltinių.
KOMENTARAI (0)