, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Ispanija, pirma iš ES valstybių, atvėrusių savo darbo rinką naujausioms ES narėms, ją vėl apriboja. Šalis, kurioje nedarbas siekia 21 proc., nuo rugpjūčio 1 dienos ketina neįsileisti naujų darbininkų iš Rumunijos.
Kaip praneša euobserver.com, penktadienį Ispanijos vyriausybė turi patvirtinti su tuo susijusius laikinus teisės aktus. Jau dabar Ispanijoje yra beveik milijonas oficialiai registruotų migrantų iš Rumunijos, tarp kurių 38 proc. yra bedarbiai. Vyriausybė sako, kad ribojimu, be kita ko, siekiama kiek atpratinti rumunus nuo uždarbiavimo kelionių į Ispaniją.
Tačiau Rumunijos diplomatai, ieškantys užtarėjų dėl ir taip vėluojančio priėmimo į Šengeno zoną, sunerimę. Nuogąstaujama, kad kitos panašių minčių turinčios šalys, pavyzdžiui, Nyderlandai, gali sekti Ispanijos pavyzdžiu.
Tačiau Ispanija turi teisę apriboti savo darbo rinką rumunams ir bulgarams. Abi šalys į ES įstojo 2007 metais ir jų piliečiams darbo ES ribojimai gali būti taikomi iki 2014-ųjų.
Žmogaus teisių organizacijos sako, kad apribojimai netiesiogiai suverčia nedarbo problemą imigrantams, tačiau jos išspręsti nepadės. Taip pat teigiama, kad Ispanija elgiasi dviveidiškai, kai kritikuoja Daniją dėl sugriežtintos pasienio priežiūros, o pati netiesiogiai riboja judėjimo laisvę.
KOMENTARAI (0)