, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Seime užregistruota įstatymo pataisa, pagal kurią siūloma ne tik grąžinti nesumokėtų pensijų dalį, bet ir ją indeksuoti. Tokių ir panašių populistinių siūlymų artėjant rinkimams iš įstatymų leidėjų rūmų bus girdima vis daugiau.
Darbo partijos frakcijos narys Mečislovas Zasčiurinskas užregistravo įstatymo pataisą ir siūlo valstybei neapsiriboti ne tik grąžinant sumažintų pensijų dalį, bet ir ją indeksuoti.
Indeksavimas turėtų būti taikomas atsižvelgiant į „vidutinį būsto išlaidų ir svarbių maisto produktų (duona ir jos gaminiai, pienas ir jo gaminiai, kiaušiniai, daržovės ir bulvės) pabrangimo 2010 ir 2011 m. procentinį dydį, kurį skelbia Statistikos departamentas“.
M. Zasčiurinskas laikosi nuomonės, kad valstybė pasielgė nekorektiškai, kai savo išlaidas ėmė taupyti skurdžiausiai gyvenančių žmonių sąskaita.
„Jeigu jau valstybei reikėjo pasiskolinti iš žmonių pinigų, kas ir įvyko, tai gyventojams turi būti grąžinti visi pinigai ta pačia verte, kuria ir buvo skolintasi. Kadangi per porą metų pinigai nuvertėjo, tai aš ir pasiūliau ne tik grąžinti neišmokėtų pensijų dalį, bet ir ją indeksuoti, atsižvelgiant į pagrindinių maisto produktų ir šildymo išlaidas“, – portalui IQ.lt kalbėjo Seimo narys.
Anot jo, tokiu sprendimu valstybė parodytų, kad ji gerbia savo piliečius ir tuo pačiu pagerintų jų ekonominę ir socialinę padėtį: „Padidinusi gyventojų pajamas laimėtų ir valstybė, nes jai reiktų mažiau lėšų skirti socialinėms išmokoms ir kompensacijos“.
Tačiau pats pataisų autorius prisipažino nesitikintis, kad dabartinė valdančioji dauguma pritars tokiam siūlymui. Vis dėlto Seimas bent jau bus priverstas apskritai diskutuoti šiuo klausimus.
„Pavienių kalbų ir pasisakymų apie pensijų dalies grąžinimą buvo. Tačiau iki šiol Vyriausybė taip ir nepareiškė savo pozicijos, ar tos pensijos iš tiesų bus grąžintos. Todėl mano užregistruota pataisa bent jau paskatins diskusijas šia tema“, – dėstė pašnekovas.
Įprasta, bet trumparegiška taktika
Rinkėjams patrauklių siūlymų esama ir daugiau. Rugpjūčio pradžioje Vytautas Gapšys užregistravo Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas, kuriomis šildymui ir karštam vandeniui būtų taikomas 0 proc. PVM tarifas vietoj šiuo metu taikomo lengvatinio 9 proc. tarifo.
Rinkėjams patrauklių siūlymų esama ir daugiau. V. Gapšys užregistravo pataisas, kuriomis šildymui ir karštam vandeniui būtų taikomas 0 proc. PVM tarifas vietoj šiuo metu taikomo lengvatinio 9 proc. tarifo.
Jeigu Seimas pritartų, tokia malone galėtų naudotis tik daugiabučių namų gyventojai. O kiti piliečiai, savarankiškai šildantys savo būstus, ir toliau mokėti visą 21 proc. PVM tarifą. Tačiau šiais rinkėjais rūpintis, matyt, politikai nemato reikalo.2 psl. >>
Pingback: Atidaromas naujas Lietuvos gelbėjimo sezonas | IQ.lt