, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Venesuelos prezidentas Hugo Chavezas Kuboje gydosi nuo vėžio. Įrašytame video pranešime jis teigė, kad Havanos gydytojai jam pašalino piktybinį auglį.
„Jaučiuosi lyg kilčiau iš tamsios bedugnės“, – per televiziją kalbėjo akivaizdžiai sulysęs ir silpnesnio balso H. Chavezas su 19 amžiaus Venesuelos ir Pietų Amerikos revoliucionieriaus Simono Bolivaro portretu užnugaryje.
56 metų prezidentas nepasakė, kada grįš į Venesuelą, ir teigė, kad jo gydymo „negalima skubinti“. Prezidentas teigė, kad būdamas Kuboje toliau palaiko ryšį su savo vyriausybe ir vadovauja šaliai. Tuo metu Venesueloje daugelis tikisi, kad prezidentas sugrįš antradienį kai šalis švęs 200 metų nepriklausomybės jubiliejų.
Kuba, be cigarų, garsėja savo pajėgumais sveikatos apsaugos srityje, todėl H. Chavezas gydytis iškeliavo į šią artimiausią Venesuelos sąjungininkę. Pagal santykinį gydytojų skaičių šalis užima antrą vietą pasaulyje po Italijos. Kubos gydytojų misijos dirbo daugybėje valstybių, kurioms reikėjo humanitarinės pagalbos, o po Černobylio katastrofos į salą gydytis keliavo 20 tūkst. vaikų iš paveiktų sovietinių respublikų.
Tuo metu, kai H. Chavezas gydosi Havanoje, jo šalies gydytojai buvo išėję streikuoti reikalaudami didesnių atlyginimų. Tai ne vienintelė šalyje kilusi problema per kelias pastarąsias savaites: per maištą kalėjime žuvo daugiau nei 20 žmonių, o šalies miestuose ne kartą buvo sutrikęs elektros tiekimas.
Nepaisant šių problemų, dauguma šalies gyventojų sutelkę dėmesį į prezidento sveikatą. H. Chavezo įtaka ir charizma Venesueloje yra išskirtinė, tačiau ilgalaikė išvyka ir liga gali suteikti šansą opozicijai. Čavistų, kaip vadinami prezidento rėmėjai, užduotis yra užtikrinti, kad prezidentas neatrodytų silpnas ir beviltiškas. Jie neturi kito lyderio, kuris prireikus galėtų tinkamai pakeisti pasiligojusį prezidentą.
H. Chavezas Kuboje yra nuo birželio 8 dienos. Nuo tada iki pat vakarykščio kreipimosi jis tik kartą buvo gyvai prabilęs žiniasklaidoje – birželio 12 dieną telefonu per televiziją pranešė, kad jam buvo atlikta pūlinio šalinimo operacija. Sekusi ilga tyla buvo sukėlusi klausimų dėl tikrosios jo būklės.
Kitas metais H. Chavezas, šaliai vadovaujantis nuo 1999 metų, ketina rinkimuose siekti trečios kadencijos. Tuo metu Venesueloje stiprėja opozicija, praėjusį rugsėjį laimėjusi daugumą Kongreso rinkimuose. Kovo mėnesį parama H. Chavezui buvo nukritusi į rekordines žemumas – po to, kai 40 proc. devalvuotas Venesuelos pinigas bolivaras ir sparčiai augo infliacija. Tai labiausiai paveikė skurdžiausius šalies gyventojus, kurių parama socialistui H. Chavezui yra esminė.
KOMENTARAI (0)