, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pelno nesiekianti tyrimų ir švietimo organizacija „Fund for Peace“ pirmadienį paskelbė septintąją „Failed States Index“ (lietuviškai – Žlugusių šalių indeksas) ataskaitą. Joje nurodomos valstybės, patiriančios didžiausią ir mažiausią politinį, socialinį ir ekonominį spaudimą. Kuo aukščiau sąraše yra valstybė, tuo prastesne laikoma jos politika.
Lietuva „Fund for Peace“ sudarytame reitinge užima 149 vietą iš 177 ir atrodo geriau nei Latvija ir Estija. Jos šiame reitinge užima atitinkamai 135 ir 140 vietą.
Palyginti su 2010 metų „Failed States Index“ ataskaita, situacija Lietuvoje nežymiai taisosi. Pernai mūsų šalis šiame reitinge tenkinosi 146 vieta. Latviai buvo 136-oje, o estai – 140-oje vietoje, kaip ir šiemet.
Pirmąją vietą žlugusių šalių reitinge jau ketvirtus metus iš eilės išlaiko Somalis. Vieta 177 šalių sąrašo viršūnėje šiai šaliai skirta dėl nepagarbos įstatymams, neveiklios valdžios, didelio nusikalstamumo, terorizmo, sukilimų, prastos ekonominės padėties ir t.t.
177-oji arba geriausia vieta šiais metais atiteko Suomijai, kuri pernai buvo 176 vietoje. Dėl stabilumo 177 vietą pelniusi Suomija šiemet iš jos išstūmė Novegiją. Ši šalis anksčiau Suomijos turėtoje 176 pozicijoje atsidūrė dėl demografinių ir ekonominių pokyčių.
„Fund for Peace“ sudaromoje „Failed States Index“ ataskaitoje, remiantis 12 socialinių, politinių ir ekonominių rodiklių ir dar 100 įvairių veiksnių, vertinamos 177 šalys. Reitingo sudarytojai taip pat žiūri į šalies vystymosi tolygumą, įstatymus, žmogaus teisių situaciją.
Išanalizavus viešai prieinamus dokumentus ir kitus duomenis, konsultuojantis su specialistais, kiekvienas rodiklis įvertinamas 1–10 balų. Kuo daugiau balų surenka šalis, tuo didesnį politinį, socialinį ir ekonominį spaudimą ji patiria.
KOMENTARAI (0)