, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pirmadienį TEPCO kompanija, kuriai priklauso pažeistoji Fukušimos atominė elektrinė, turėtų išleisti į vandenyną apie 11 tūkst. tonų silpnai radioaktyvaus jūros vandens. Kaip paskelbė Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yukio Edano, šis sprendimas buvo priimtas, nes Fukušimos elektrinėje inžinieriai pritrūko vietos saugoti labiau radiacija užterštą vandenį.
Į vandenyną bus išleistas vanduo, kurio radiacinis užterštumas maždaug 100 kartų viršija leistinas normas. Taip bandoma rinktis „mažesnę blogybę“, kad būtų galima stabdyti labiau radioaktyvaus vandens nutekėjimą į vandenyną. TEPCO inžinieriai desperatiškai, tačiau kol kas nesėkmingai bando nustatyti radiacijos nuotėkio iš pažeisto reaktoriaus šaltinius. Manoma, kad kiekvieną valandą apie 7 tonas itin radioaktyvaus vandens, 10 tūkst. kartų viršijančio leistinas ribas, patenka į vandenyną.
„Mes privalome sustabdyti užteršto vandens nuotėkius į vandenyną kuo greičiau. Dėl to mes prašome TEPCO veikti itin skubiai, – teigė Y. Edano. – Jei dabartinė situacija tęsis ilgą laiką ir susikaups didesni radioaktyvių medžiagų kiekiai, tai turės milžinišką poveikį vandenynui.“
Savaitgalį, bandydami sustabdyti radiacijos nuotėkį, TEPCO inžinieriai ėmėsi netradicinių priemonių – jie maišė pjuvenas ir laikraščius su polimerais ir cementu, siekdami šiuo mišinių užkimšti skylę antrojo reaktoriaus betono užtvaroje. Teigiama, kad šis mišinys gali sugerti iki 50 kartų didesnį kiekį vandens, nei pats sveria. Pirmadienį buvo bandoma panaudoti vonios druską, nes nuo jos radioaktyvus vanduo įgauna pieno spalvą – taip tikėtasi, kad bus pastebėtas radioaktyvaus vandens nutekėjimo kelias.
TEPCO atstovai taip pat pareiškė, kad jie ketina vandenyne prie Fukušimos elektrinės pastatyti užtvaras, kurios sustabdytų radioaktyvaus dumblo pasklidimą. Dumblą stabdanti užtvara turėtų būti pastatyti per keletą artimiausių dienų.
Vis dėlto iki šiol nėra aišku, iš kur nuteka radioaktyvus vanduo į vandenyną. Branduolinės ir pramoninės saugos agentūra tiria sugadintą krantinę šalia antrojo reaktoriaus vandens išleidimo šliužo vartų ir įtaria, kad vanduo gali sunktis per aptrupėjusį krantinės šlaitą.
KOMENTARAI (0)