, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Iš pažeisto Japonijos Fukušimos Daiči atominės jėgainės reaktoriaus į atvirą jūrą tekėjęs radioaktyvus vanduo – pagaliau sustabdytas.Tačiau problemų ir be to netrūksta.
Keturi Fukušimos atominės jėgainės reaktoriai buvo suniokoti neįtikėtinai stipraus 9 balų žemės drebėjimo kovo 11-ąją ir po jo kilusio cunamio. Sugedus aušinimo sistemoms TEPCO darbuotojai be pertrūkio stengėsi atvėsinti kaistančius reaktorius jūros vandeniu ir atgauti jėgainės kontrolę.
Didžiausių bėdų pridarė įtrūkis viename iš reaktorių, pro kurį į vandenyną nepaliaujamai tekėjo aušinimui panaudotas radioaktyviomis medžiagomis užterštas vanduo.
Kad užkimštų skylę, darbininkai panaudojo mišinį iš pjuvenų, laikraščių, betono ir tam tikro skysto stiklo. Galiausiai buvo supilta daugiau 1,5 tūkst. litrų cheminės medžiagos – natrio silikato, kuris ir padėjo galutinį tašką kovoje su nuotėkiu.
Po ilgalaikių nesėkmingų bandymų tai pagaliau leido užkirsti kelią taršai, dėl kurio jūros vanduo buvo pasiekęs net 7,5 mln. karto didesnį radioaktyvumo lygį nei leistina.
Užkirtusi kelią nuotėkiui lengviau galėjo atsikvėpti Tokijo elektros kompanija (TEPCO), kuriai ir priklauso Daiči jėgainė. Tačiau reaktoriuose dar yra ką veikti. Tyrėjai toliau ieško galimų plyšių, pro kuriuos galėtų imti tekėti jėgainės patalpose ir toliau besirenkantis užterštas vanduo.
Be to, vis dar reikia išlieti dalį surinkto radioaktyvaus vandens, kad būtų kur talpinti dar labiau užterštą vandenį, naujai surenkamą iš jėgainių. Pirmadienį TEPCO jau išpylė 11,5 tūkst. tonų nesmarkiai radioaktyvaus vandens, už ką sulaukė pasmerkimo iš kaimyninių Pietų Korėjos ir Kinijos.
Valdžios pareigūnai tvirtina, kad bent kol kas į jūrą sutekėjusios radioaktyvios medžiagos neturėtų padaryti didelės žalos aplinkai ir žmonių sveikatai. Visgi vakar buvo pranešta, kad netoliese reaktoriaus pagautose žuvyse buvo užfiksuotas aukštesnis nei leistina radioaktyvios taršos lygis.
Japonijoje ketinama griežtinti jūros gėrybių saugumo priežiūrą ir svarstoma įvesti apribojimus leistinam radioaktyvumo lygiui. Kai kuriuose regionuose uždrausta žvejyba. Anksčiau Fukušimos prefektūroje jau buvo uždrausta prekiauti čia užaugintomis daržovėmis ir pagamintais pieno produktais.
Indija jau tapo pirmąja šalimi pasaulyje, uždraudusia bet kokį maisto importą iš Japonijos. Tuo tarpu dauguma kitų šalių atsisako jūros gėrybių ir žuvies importo iš šios atominio košmaro kankinamos šalies.
KOMENTARAI (0)