, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šiandien ryte premjeras Andrius Kubilius gavo ūkio ministro Dainiaus Kreivio atsistatydinimo pareiškimą ir turi penkias dienas jam apsvarstyti. Premjeras neatskleidžia, ar patenkins pareiškimą, ir puolimą prieš D. Kreivį vadina surežisuotu.
„Nemažai yra galvojančių taip, kad <…> puolimas prieš ministrą buvo surežisuotas labai sąmoningai ir tikslingai. Taip galvoja nemažai Lietuvos žmonių, kurių laiškus gauname ir kurių neapgauna bandymai sumenkinti ministrą ir jo darbą“, – sakė Vyriausybės vadovas. A. Kubilius tvirtina, kad ministras dirbo gerai ir kad paramos su juo susijusioms įmonėms niekada neskyrė.
Dėl ministro pasitraukimo teigia apgailestaujantys ir verslininkai. „Net jei ieškočiau dabar jo darbo minusų, tai būtų dirbtina“, – žiniasklaidai tvirtina Lietuvos verslo konfederacijos ICC Lietuva vadovas Algimantas Akstinas. D. Kreivys esą buvęs darbštus ir novatoriškas ministras.
Interesų konflikto neišvengė
Antradienį posėdžiavusi Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nusprendė, kad D. Kreivys supainiojo viešuosius ir privačiuosius interesus. Kaip teigiama VTEK pranešime, ministras pasirašė įsakymą, kuriuo buvo skirta Europos Sąjungos (ES) parama mokyklų rekonstrukcijai, o ją turėjo vykdyti įmonių grupė, kurios akcininke yra D. Kreivio mama. Ūkio ministras, anot VTEK, turėjo visas galimybes išvengti interesų konflikto, tačiau to nepadarė.
„Negirdžiu nei vieno argumentuoto priekaišto ministrui, jaučiu ir matau tik didžiulį interesų grupių suinteresuotumą, kurį ir imasi atstovauti opozicija“, sako premjeras.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė ministrui D. Kreiviui darė aktyvų spaudimą dar iki VTEK išvadų pasirodymo. Prezidentė griežtai reikalavo ūkio ministro pasitraukimo, nes jis esą negali sėdėti ant dviejų – verslininko ir politiko – kėdžių vienu metu. D. Kreiviui atkakliai nesitraukiant ir neigiant savo kaltumą, prezidentė į tai atsakė, kad ministro sprendimas „kompromituoja visą Vyriausybę“.
Kaltina oligarchinę sistemą
D. Kreivio vadovaujama ministerija susilaukė priekaištų ir dėl neva neefektyviai vykdomo Ekonomikos skatinimo plano, o žiniasklaidoje pasirodė informacija, diskredituojanti ministrą, esą jis sugebėjo pralobti per savo kadenciją. Pats ministras puolimą viešojoje erdvėje sieja su savo vykdyta pertvarka viešųjų pirkimų sistemoje bei ES paramos skirstymu. Šiuos įtarimus jis atskleidė ir garsiojoje pažymoje, skirtoje A. Kubiliui.
Nors premjeras iki šiol laikėsi požiūrio, kad D. Kreivio likimą turėtų nuspręsti VTEK, tačiau sulaukęs nepalankių išvadų, toliau gina savo komandos narį ir kaltina oligarchinių grupuočių interesus. Prisimindamas garsiąją pažymą A. Kubilius tvirtina, kad ministro atsistatydinimo pareiškimas dar nereiškia, jog kova su korupcija yra pralaimėta. „Negirdžiu nė vieno argumentuoto priekaišto ministrui, jaučiu ir matau tik didžiulį interesų grupių suinteresuotumą, kurį ir imasi atstovauti opozicija“, – sako premjeras.2 psl. >>
c’mon kad ir kur buvo apklausos apie kreivy, dauguma balsu buvo jo naudai. dar neemigravęs jaunimas (18-35) už jį
kartais netgi ne iš didelės simpatijos, tiesiog už jaunesnės kartos atstovą ir jo pastangas.
nuo 1926 metų. (liaudininkų vyriausybės 26 metų)
p.s aš iš tų, kurie mano, kad tai labai bloga Vyriausbė bet geriausia mūsuose