, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Generalinės prokuratūra netirs Valstybinės energetikos inspekcijos (VEI) pareiškimo dėl „Vilniaus energijos“. Tačiau prokurorai teigia, kad savo pareigų nevykdė pati VEI, kuri esą turėjo taikyti administracinę atsakomybę „Vilniaus energijai“.
Prokurorai konstatavo, „kad Vilniaus miesto šilumos ūkyje nustačius galimus teisės aktų pažeidimus, nei Valstybinės energetikos inspekcija, nei Vilniaus miesto savivaldybė nesiėmė šioms įstaigoms valstybės suteiktų pareigų ir prievolių spręsti susidariusią situaciją“, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime.
Taip pat nustatyta, kad VEI, nustačiusi galimus teisės aktų pažeidimus, nepasinaudojo jai suteiktomis teisėmis ir nevykdė pareigų, o savo išvadą pateikė prokurorui. Be to, inspekcijos vadovas netaikė administracinės atsakomybės bendrovei „Vilniaus energija“, perdavusiai šilumos punktus neatestuotiems šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojams.
Pasak prokurorų, dalis kaltės dėl susidariusios situacijos tenka ir Vilniaus savivaldybei.
„Valstybinės energetikos inspekcija patikrinimo metu taip pat nustatė, jog Vilniaus miesto savivaldybės paskirti administratoriai arba daugiabučių namų bendrijos namų administratoriai pasirašė ir patvirtino, jog perduodami techniškai tvarkingi ir trūkumų neturintys šilumos punktai anksčiau nei šie šilumos punktai buvo realiai perduoti, todėl šie savivaldybės veiksmai vertintini kaip nusišalinimas nuo pavestų funkcijų vykdymo (neveikimas) arba kaip netinkamas pavestų funkcijų vykdymas“, rašoma prokuratūros pranešime.
Prokurorai siūlo patikrinti, ar atsakingi pareigūnai dėl nustatytų funkcijų neatlikimo turėtų būti patraukti drausminėn ar tarnybinėn atsakomybėn.
Vilniaus meras Artūras Zuokas žurnalistams teigė, jog toks prokurorų įvertinimas savivaldybei yra „priimtinas“, tačiau pirmiausia atsakomybę jis vertė VEI, taip pat kaltino ankstyvą Šilumos įstatymo įsigaliojimą, kuris neleido pasiruošti pokyčiams.
Vilniuje 2011 metų lapkritį buvo suvartota apie 15 proc. daugiau šilumos nei 2010 m. lapkritį, nors oro temperatųūra buvo beveik tokia pati. Miesto savivaldybė ir Energetikos inspekcija nustatė, kad šilumos suvartojimas išaugo dėl to, kad sąskaitos išrašytos už ilgesnį nei vienas mėnuo laikotarpį, įtraukiant ir kitų mėnesių dienas. Tačiau kai kuriuose namuose šilumos suvartojimas išaugo kelis kartus ir paaiškinimo tam nebuvo rasta. Neišsiaiškinta, ar „Vilniaus energija“ naudojosi nuotolinio šilumos punktų reguliavimo funkcija, kas būtų neteisėta.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)