, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Sostinėje veikiančios privačios mokyklos vėl jaučia aktyvesnį tėvų susidomėjimą. Ekonominio sunkmečio laikotarpiu mokinių skaičius privačiose švietimo įstaigose mažėjo, tačiau dabar pamažu vėl kyla, rašo „Vilniaus diena“.
Vilniuje veikia keliolika privačių ugdymo įstaigų, dauguma jų skaičiuoja ne vienus veiklos metus. Dauguma šių mokyklų giriasi puikiais mokytojais, naujausia metodine medžiaga ir moderniomis technologijomis.
Tačiau norint gauti informacijos privačiose mokyklose tėvams geriausia patiems apsilankyti. Telefonu teikiama miglota informacija, ypač susijusi su mokesčiais už mokslą. Tik dalis mokyklų viešai internete skelbia visą mokslų kainą.
Štai paskambinus į Vilniaus Valdorfo mokyklą ir pasiteiravus, kiek joje mokslas kainuoja, pasigirsta išsisukinėjimai. Esą konkrečių kainų nėra, o jas neva nustato mokinių tėvų taryba.
„Menachemo namų“ atstovai, išgirdę klausimą apie kainas, pirmiausia išsiklausinėja apie vaiką, o paskui paklausia: „Ar esate žydai?“. Nuskambėjus neigiamam atsakymui pareiškiama, kad ne žydams informacija apie kainas neteikiama.
Kitos ugdymo įstaigos kainų neslepia. Pavyzdžiui, Meridiano mokykloje už visus mokslo metus tektų pakloti apie 6 tūkst. litų, T.Liubertienės gimnazijoje – 8,8 tūkst. litų.
„Saulės“ gimnazijoje už pradinukų mokslą tėvai turėtų sumokėti 590 litų per mėnesį, vyresnių klasių moksleivių – 670 litų, gimnazistų – 700 litų. Norint vaikus leisti ir į popietinę grupę, kur jiems padedama ruošti namų darbus ir užtikrinama priežiūra iki 18.30 val., reikėtų priedo atseikėti dar po 210 litų kas mėnesį.
Tačiau kainos nėra esminis klausimas tėvams, kurie apsisprendę ar jau leidžia savo atžalą į privačią mokyklą. Net ir per ekonominį sunkmetį tokios mokyklos išsaugojo didžiąją dalį savo vaikų.
KOMENTARAI (0)