, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Bendrovė „Tokyo Electric“ (TEPCO), kuriai priklauso suniokota Fukušimos atominė jėgainė, šiandien pranešė, kad jūros vanduo netoliese reaktoriaus jau pasiekė 7,5 mln. kartų didesnį radiacijos lygį nei leistina. Japonijos valdžia nustatė didžiausią leistiną radiacijos lygį žuvyje.
Greičiausiai šitokį užterštumo lygio šuolį sukėlė pirmadienį į Ramųjį vandenyną išlietos 11,5 tūkst. tonų radioaktyvaus vandens. Šio „nesmarkiai“ užteršto vandens radiacijos lygis yra 500 kartų didesnis nei leistina. TEPCO griebėsi šios radikalios priemonės, kad ištuštintų vandens konteinerius ir galėtų į juos patalpinti žymiai labiau užterštą vandenį iš antrojo reaktoriaus.
„Manome, kad geriau išleisti mažiau radioaktyvų vandenį, negu leisti pasklisti aplinkoje labai radioaktyviam vandeniui“, – sakė TEPCO atstovas Junichi Matsumoto.
TEPCO iki šiol nesugeba sustabdyti radioaktyvaus vandens nuotėkio iš atominės jėgainės, nukentėjusios per žemės drebėjimą ir jį sekusį cunamį. Daugiausia problemų kelia 20 cm skersmens skylė betoninio tunelio sienoje, kuris jungia antrąjį reaktorių su vandenynu. TEPCO mėgino užkimšti šią skylę pjuvenomis, laikraščiais, betonu ir sugeriančia polimerine medžiaga.
Šalies valdžia nustatė leistiną radiacijos lygį žuviai ir jūros gėrybėms bei uždraudė žvejybą netoli reaktoriaus. Nors TEPCO teigė, kad radioaktyvaus vandens išpylimas nepadarys ekologinės žalos ir greitai pasklis vandenyne, tačiau pirmadienį valdžios atstovai patvirtino, kad netoli Fukušimos sugautose jūros žuvyse buvo rasta radioaktyvių medžiagų.
Dėl draudimo žvejoti nukentėję žvejai jau kreipėsi į TEPCO, reikalaudami kompensacijų. Antradienį įmonė nusprendė, kad dėl evakuacijos nukentėjusiems žmonėms skirs „užuojautos išmokoms“ 180 mln. jenų (5,2 mln. litų).
Japonijos pakrantės vandenis užteršė ne tik radiacija, bet ir nuolaužos iš cunamio nusiaubto regiono. Pakrantės priežiūros tarnyba įspėjo laivus nepriartėti prie kranto arčiau kaip 110 kilometrų, dėl galimų namų nuolaužų ir automobilių, vis dar plaukiojančių vandenyje.
Pingback: Radioaktyvus nuotėkis Japonijoje – pagaliau sustabdytas | IQ.lt