, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Libijos lyderis Muammaras Gaddafis yra pasiruošęs atsisakyti valdžios, remdamasis šioje šalyje dirbačiais emisarais pranešė Prancūzijos užsienio reikalų ministras Alainas Juppe.
„Emisarai pranešė, kad M. Gaddafis pasirengęs palikti valdžią. Pakalbėkime apie tai. Dabar keliamas klausimas ne „ar jis tai padarys“, o „kada ir kaip“, – sakė A. Juppe. Tačiau jis neįvardijo Libijoje dirbančių emisarų – slaptų pareigūnų – tapatybių.
Tiesa, kol kas dar neaišku, kiek patikima emisarų suteikta informacija. Apžvalgininkai įspėja, kad vertinti bet kokias iš Libijos vyriausybės ateinančias žinias reikėtų itin atsargiai. Jie primena, kad balandį pareigūnai skelbė ruošiantys naują konstituciją ir politines reformas. Tačiau žadėtų pokyčių detalės buvo neaiškios, jos nesietos su M. Gaddafio vaidmeniu.
Tūkstančiai Libijos gyventojų, įkvėptų revoliucijos Egipte ir Tunise, prieš M. Gaddafio režimą sukilo vasarį. Tai sulaukė aršios M. Gaddafio pajėgų reakcijos – tūkstančiai sukilėlių žuvo.
Praėjus mėnesiui nuo neramumų pradžios Vakarų valstybės pradėjo oro antskrydžius ir teigė besinaudojančios Jungtinių Tautų suteikiama teise ginti civilius gyventojus. NATO pajėgos palaiko sukilėlius, siekiančius nuversti M. Gaddafį.
Šis pareiškė, kad sukilėliai yra ginkluoti nusikaltėliai ir grupuotės „al Qaeda“ pasekėjai, o juos palaikančios Vakarų valstybės siekia pasisavinti Libijai priklausančią naftą.
Birželio pabaigoje Tarptautinis baudžiamasis teismas Hagoje išdavė arešto orderį Libijos vadovui M. Gaddafiui, jo sūnui Saifui Al Islamui ir Libijos žvalgybos vadovui. Visi jie kaltinami nusikaltimais žmogiškumui.
KOMENTARAI (0)