, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Prancūzija įtaria, kad bent septynis gyventojus susargdino į šalį iš Didžiosios Britanijos atvežti E. coli bakterija užkrėsti įvairių rūšių daigai. Britai tai neigia ir tvirtina reikalausiantys kompensacijos, jeigu įtarimai nepasitvirtintų.
Kaip pranešė medikai, sekmadienį Bordo miesto ligoninėje gulėjo septyni E. coli bakterija užsikrėtę gyventojai. Tarp jų – 78-erių moteris, kurios būklė itin sunki.
Prancūzijos pareigūnai spėja, kad dėl infekcijos protrūkio gali būti kalta britų kompanija „Thompson & Morgan“ ir jos pardavinėjamos vaistinių ožragių, garstyčių ir vakaručių sėklos. Kol bus atlikti reikalingi tyrimai, šios sėklos bus išimtos iš prekybos.
„Thompson & Morgan“ atstovai teigia netikintys, kad kompanijos produkcija galėjo susargdinti gyventojus. O oficialūs pareigūnai įspėjo, kad prancūzai turės atlyginti žalą britams, jeigu mesti įtarimai nepasitvirtins.
Prancūzai teigia, kad bent šeši ligoninėje Bordo gulintys pacientai valgė salotų, kurias gaminant buvo naudojami iš minėtų sėklų užauginti daigai.
Tiesa, vaistinių ožragių, garstyčių ir vakaručių sėklos į Didžiąją Britaniją atkeliavo iš Italijos. Britai jas nugabeno į mažą miestelį esantį netoli Bordo. Todėl lieka neaišku, kurioje šalyje į sėklas galėjo pakliūti infekcija.
Kiek anksčiau daugybės kritikos sulaukė Vokietijos pareigūnai, dėl E. coli protrūkio neteisingai apkaltinę ispaniškus agurkus ir taip jų augintojams padarę daugybę nuostolių. E. coli protrūkis Vokietijoje nusinešė apie 40 gyvybių.
KOMENTARAI (0)