, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Per pirmąją nuo reformos studentų rotaciją universitetuose valstybės krepšelius prarado 200 studentų, o gavo 130, skelbia Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), apibendrinusi universitetų ir kolegijų duomenis.
Aukštųjų mokyklų pateikti skaičiai rodo, kad vykdant studijų rezultatų palyginimą po pirmųjų dviejų kursų universitetuose įvyko maždaug 2 proc. studentų persiskirstymas – apie 200 studijų krepšelį prarado ir 130 juos perėmė. Kolegijose dviejų metų rotacija vyko aktyviau – valstybės finansavimo neteko per 610 studentų arba 8 proc. stojant gavusiųjų studijų krepšelius, jų vietos atiteko 310 arba 9 proc. už mokslą mokėjusių studentų, rašoma ŠMM pranešime.
Studentus pašalinus iš aukštosios mokyklos arba jiems nutraukus studijas krepšelių universitetuose neteko 1485 arba 13 proc. įstojusiųjų, į jų vietas perėjo 615 arba 7 proc. proc. mokėjusių už studijas. Kolegijose valstybės finansavimą prarado 1270 arba 14 proc., į jų vietas priimta 688 arba 11 proc. iš pradžių įstojusių į mokamas studijas.
ŠMM teigimu, pastarųjų metų priėmimo į aukštąsias mokyklas praktika rodo, kad valstybės finansavimą studijoms kasmet gauna apie pusė stojančiųjų.
Mokslo ir studijų įstatymas numato, kad po pirmųjų dvejų studijų metų valstybės finansavimą praranda studentai, kurių vidurkis būna daugiau kaip 20 proc. žemesnis už bendrą kurso vidurkį. Jų vietos atitenka už studijas mokėjusiems geriausiems to paties kurso studentams. Tačiau jei prarandančiųjų krepšelį neatsiranda, geriau už juos besimokantis nefinansuojamos vietos studentas teisės į krepšelį neįgauna.
KOMENTARAI (0)