, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nuo gruodžio 15 d., kai įsigaliojo Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas, iki sausio 16 d. policijoje užregistruoti 3483 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. Nustačius smurto atvejus, pradėti 1149 ikiteisminiai tyrimai, praneša Policijos departamentas.
Pradėtuose ikiteisminiuose tyrimuose didžiausią dalį nukentėjusiųjų sudaro moterys – 936, nepilnamečiai – 113, vyrai – 94. 326 atvejais pradėti ikiteisminį tyrimą buvo atsisakyta.
Dažniausiai ikiteisminiai tyrimai buvo pradėti dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, taip pat grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą, žmogaus terorizavimo, informuoja policija.
Įsigaliojusiame įstatyme numatyta, kad smurtą artimoje aplinkoje patyrusiam asmeniui pareiškimo policijai rašyti nebereikia. Pareigūnai patys turi pradėti tyrimą, o smurtautojas gali būti įpareigotas laikinai išsikelti, jei jis gyvena su smurtą patyrusiu asmeniu, nesiartinti, nebendrauti, neieškoti ryšių su smurtą patyrusiu asmeniu.
Iki įstatymo priėmimo pareigūnai teigė, kad negali kovoti su smurtu privačioje aplinkoje, kadangi dažnai aukos atsisako rašyti pareiškimus, o smurtautojas lieka gyventi kartu su auka. Įstatymui įsigaliojus policija pabrėžė, kad padaugėjo darbo, tačiau papildomas finansavimas neskirtas.
KOMENTARAI (0)