, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Seimo darbo grupė perrašė garsių šalies teisininkų parengtą, bet politikų vienąsyk jau atmestą parlamentarų veiklos garantijų įstatymo projektą taip, kad jame liko daugelis galiojančių privilegijų, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.
Ankstesniame įstatymo, kurį parengti įpareigojo Konstitucinis teismas, projekte buvo siūloma nustatyti Seimo nario atostogas – 45 kalendorines dienas per metus. Šiuo metu parlamentarų atostogos nereglamentuotos. Toks neapibrėžtumas tautos išrinktiesiems leidžia atostogauti tarp Seimo sesijų po kelis mėnesius.
Seimo narių darbo grupės, kuriai vadovauja konservatorius Stasys Šedbaras, patobulintame įstatymo projekte taip pat neliko užmojų mažinti padėjėjų skaičiaus. Šiuo metu parlamentarai gali turėti tris padėjėjus sekretorius, o įstatymo projektą rengę teisininkai jų skaičių pasiūlė mažinti iki dviejų.
Darbo grupė išmetė ir pasiūlymą, kad Seimo nariams automobilius nuomotų kanceliarija, o ne patys parlamentarai, kaip yra šiuo metu. Siūloma, kad parlamentarai galėtų ir toliau nuomotis automobilius, jie turėtų būti vidutinės klasės, saugūs, bet ne prabangūs.
Seimas išlaidas nuomojamam automobiliui kompensuotų iki 40 VMDU (šiuo metu 1 VMDU yra 2116 litų).
Be to, iš ankstesnio projekto siūloma išmesti nuostatą, kad Seimo narių už valdiškas lėšas įsigytas turtas negali tapti jų nuosavybe.
Ekspertų parengtą įstatymo projektą išravėjusios darbo grupės vadovas nesibaimina sulaukti kritikos. S. Šedbaras „Lietuvos rytui teigė, kad kritikos turėtų sulaukti tie Seimo nariai, kurie pateikimo metu blokavo ankstesnį įstatymo projektą: „Ar mes turime teikti Seimui tą patį projektą, aiškiai žinodami, koks bus rezultatas, ar bandome teikti tokį projektą, kuris gali tikėtis sėkmės? Mūsų pasirinkimas buvo toks: arba mes su šiuo projektu niekur toliau neiname, arba vis dėlto bandome ką nors daryti“.
KOMENTARAI (0)