, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pro šalį plaukusio laivo „Arabela“ įgula ir poilsiautojai gelbėjo Volgoje paskendusios „Bulgarijos“ keleivius, tačiau dar dviejų pro šalį plaukusių laivų kapitonai atsisakė padėti ir tiesiog praplaukė pro šalį. Jiems gresia maksimalios bausmės.
„Preliminariais duomenimis, tuo metu, kai skendo „Bulgarija“, pro šalį praplaukė du laivai. Mes žinome laivų pavadinimus ir kapitonų vardus. Šiuo metu jie apklausiami tuose miestuose, kur yra apsistoję. Pasinaudosime visomis legaliomis priemonėmis, kad skirtume jiems maksimalią bausmę“, – sakė Rusijos transporto ministras Igoris Levitinas.
Skęstančio kruizinio laivo keleiviams atsisakiusių padėti kapitonų pavardės kol kas neviešinamos.
Po kelių minučių, kai „Bulgarija“ apvirto ant šono ir ėmė skęsti, pasirodė kitas kruizinis laivas – „Arabela“ – ir ėmė kelti vandenyje buvusius žmones ant denio. „Arabelos“ įgula ir keleiviai išgelbėjo 79 žmones.
Gelbėjimosi liemenėms nebuvo laiko
„Arabelos“ keleiviai nelaimės aukas rengė savo drabužiais, nešė jiems vaistus iš savo kajučių. Nė vienas neliko abejingas“, – duodamas interviu vienai Rusijos televizijai sakė į pagalbą skęstantiesiems atskubėjusio laivo kapitonas Romanas Lizalinas.
„Bulgarijos“ radistas Rinatas Gabitdinovas aiškino, kad laivas negalėjo išsiųsti SOS signalo, nes prarado visą energiją – generatorius užgeso dar prieš vandeniui užliejant variklių patalpą.
Tragedijos aukų nuskendusiame laive ieško daugiau nei 100 narų. Jų teigimu, kai kurie poilsiautojai spėjo apsirengti gelbėjimosi liemenes, tačiau jiems pritrūko laiko iššokti iš skęstančio laivo. Liudininkai teigia, kad jis nuskendo per porą minučių.
Beveik visi išsigelbėjusieji nedėvėjo gelbėjimosi liemenių. Jie teigė, kad viskas įvyko pernelyg greitai, kad būtų spėję jas apsirengti.
Kol kas oficialiai patvirtintos 58 mirtys, dar daugiau nei 50 žmonių paskelbti dingusiais be žinios. Iš viso laive buvo 208 poilsiautojai.
Neturėjo leidimo plukdyti turistų
Nors anksčiau skelbta, kad „Bulgarija“ buvo neseniai praėjusi techninę apžiūrą ir gavo leidimą plaukioti toliau, antradienį paaiškėjo, kad laivas negalėjo plukdyti poilsiautojų.
1955 metais pagamintas laivas buvo renovuotas prieš 30 metų. Pastaruoju metu neveikė vienas iš jo variklių, laivas nuolat svirdavo į dešinę pusę. Be to, jis neturėjo licencijos, būtinos teikti paslaugas poilsiautojams, pranešė Rusijos valstybinė turizmo agentūra.
Tragedijos metu laive laive buvo ne 120 žmonių, kaip leidžia taisyklės, o 208.
Pareigūnai skelbia, kad „Bulgarija“ greičiausi neturėjo užtektinai gelbėjimosi įrangos visiems keleiviams. Laive buvo gelbėjimosi plaustų 120 žmonių, gelbėjimosi valčių 36 žmonėms, 165 gelbėjimosi liemenės suaugusiems ir 12 – vaikams.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)