, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai nebuvo sutriuškinti. Ilgą laiką prieš savivaldybių tarybų rinkimus vyravusios nuotaikos, kad šie rinkimai konservatoriams gali būti pražūtingi, nepasiteisino. Nors visos Lietuvos mastu pagal preliminarius rezultatus TS-LKD praras dalį mandatų, mažesnis nei tikėtasi praradimas greičiau reiškia pergalę konservatoriams, o ne pralaimėjimą.
2007 m. konservatoriai iš viso iškovojo 256 mandatus, dar 95 turėjo Lietuvos krikščionys demokratai. Šiemet TS-LKD turėtų gauti 248 mandatus. Bendras mandatų skaičius rodo gana nemenką kritimą, tačiau realiai konservatorių įtaka vietos tarybose nekris taip smarkiai. Pagal mandatų skaičių jie yra antroji partija Lietuvoje. Kas dar svarbiau – didžiuosiuose miestuose konservatorių įtaka beveik nepasikeitė: Vilniuje konservatoriai turėtų gauti 10 mandatų (2007 m. taip pat turėjo 10 vietų), Kaune – 12 mandatų (2007 m. – 14, dar 3 mandatus turėjo Lietuvos krikščionys demokratai), Klaipėdoje – 5 mandatus (2007 m. taip pat 5), Šiauliuose – 4 mandatus (2007 m. – 5 mandatus), Panevėžyje – 9 mandatus (2007 m. – 8, dar 4 mandatus buvo gavę Lietuvos krikščionys demokratai). Tiesa, Vilniaus mieste konservatoriams jau greičiausiai teks užleisti mero vietą grįžtančiam Artūrui Zuokui.
Paradoksalu, tačiau nominalūs rinkimų nugalėtojai socialdemokratai, šiemet turintys gauti 326 mandatus (arba 24 mandatais daugiau nei 2007 m.), turėtų pripažinti savo pralaimėjimą. Nors mandatų ir daugiau, jie nežada jokių esminių pokyčių, ypač svarbiausiose šalies savivaldybėse. Lūkesčiai, kad bendras visuomenės nusivylimas valdančiaisiais konservatoriais savaime iškels opozicines partijas į valdžios viršūnes, nepasiteisino. Rinkėjai nubaudė pasyvias ir savimi patenkintas opozicines partijas. Vilniuje ir Kaune socialdemokratai prarado po 1 mandatą, Klaipėdoje ir toliau turės tik 3 mandatus. Tik Šiauliuose ir Panevėžyje socialdemokratai šiek tik padidino savo svorį – Šiauliuose gavo 4, o Panevėžyje – 2 mandatais daugiau.
Ypač nemaloniai turėjo nustebti „Tvarkos ir teisingumo“ partija. 2007 m. ši partija iš viso Lietuvoje gavo 181 mandatą savivaldybių tarybose. Šiemet, preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, „Tvarka ir teisingumas“ turės tenkintis 156 mandatais. Tai nedžiuginantis rezultatas partijai, kuri laiko save viena iš pagrindinių oponuojančių jėgų dabartinei valdančiajai daugumai. Geriau pasirodė Darbo partija: ji savo mandatų skaičių padidino nuo 111 iki 164. Vien Vilniuje Darbo partijos pasirodymas buvo įspūdingas: 2007 m. darbiečiai negavo nė vieno mandato, o šiemet, surinkę 11,6 proc., turės net 8 mandatus.
Partijų jungimasis – kelias į sėkmę
Vis dėlto didžiausias smūgis per šiuos rinkimus teko abiems liberalų partijoms: Lietuvos liberalų sąjūdžiui ir Liberalų ir centro sąjungai. Nė viena iš šių partijų net nepateko į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, nors po 2007 m. rinkimų abi jos iš viso turėjo 13 mandatų. Kaune šios dvi partijos tik per plauką pateko į miesto tarybą: Liberalų ir centro sąjunga gavo 4,8 proc. balsų (3 mandatai), o Liberalų sąjūdis – 4,63 proc. balsų (3 mandatai). Tik Klaipėdoje liberalai tradiciškai išlaikė savo pozicijas, tiesa, apsikeisdami vietomis. 2007 m. pirmavo Liberalų ir centro sąjunga, gavusi 7 mandatus, Liberalų sąjūdis – 5 mandatus. Šiemet geriau pasirodė Liberalų sąjūdis (7 mandatai), o liberalcentristam teko 5 mandatai.2 psl. >>
Pasirodo, kad kai kuri ziniasklaida dirbo is vien su opozija… Vertetu susimastyt manau.
Iškovotų mandatų skaičius visoje Lietuvoje 2011 m. palyginus su 2007 m.: DP +48,64%, LSDP + 8,61%, TTP – 14,36%, TS-LKD -29,06%. Va taip va…
Konservatoriai sakyčiau išėjo nugalėtojais. Tik 8 mandatais mažiau. Sakau tik, nes visi prognozavo jų krachą per rinkimus, o ir patys konservatoriai nelabai tikėjo sėkme. Dar svarbiau, kad didieji miestai taip pat juos palaikė. Opozicija užmigo ant nieko neveikimo ir manė, kad valdantieji savo politika patys sau duobę išsikas, bet pasirodo, kad nieko neveikimas,o tik popierinių interpeliacijų rengimas bei raginimai pasitikrint pasitikėjimą atsisuko prieš juos pačius. Rinkėjai pasakė vis dėlto taip valdantiesiems.