, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nyderlandai susikirto su Europos Sąjungos (ES) valdininkais, nes pagrasino deportuoti lenkus ir kitus darbo šalyje nesugebančius susirasti atvykėlius iš Rytų Europos. Briuselis baiminasi, kad kitos šalys, patiriančios darbo ieškančių užsieniečių antplūdį, paseks Nyderlandų pavyzdžiu, nors jis ir prieštarauja ES teisei.
Nyderlandų socialinių reikalų ministras Henkas Kampas pristatė siūlymus išmesti lenkus ir kitus rytų europiečius iš šalies, jeigu šie neturi darbo tris mėnesius ir neturi perspektyvų jį susirasti. Taip pat ministras norėtų sustabdyti pašalpų mokėjimą tiems imigrantams, kurie neišmoko valstybinės kalbos, informuoja „Daily Mail“ naujienų svetainė.
Tačiau tokie žingsniai gali pažeisti ES įstatymus, kuriuose įtvirtinamas laisvas darbo jėgos judėjimas tarp ES valstybių narių.
Nyderlanduose yra maždaug 200 tūkst. imigrantų darbininkų iš Rytų Europos. Nors šis skaičius yra gerkai mažesnis nei kai kuriose kitose šalyse – pavyzdžiui, į Didžiąją Britaniją nuo 2004 metų, kai Rytų Europos šalys įstojo į ES, atvyko milijonas imigrantų – jis sparčiai auga. Lenkijos ambasada Nyderlanduose skaičiuoja, kad dar 2007 metais lenkų šalyje buvo vos 20 tūkstančių.
Lenkijos ekonomikos ministras Waldemaras Pawlakas tokius Nyderlandų planus pavadino „keliančiais nerimą“ ir pridūrė, kad jie yra pavojingi, bei gali sukelti laisvo judėjimo griūtį. O Lenkijos Europos reikalų ministras Mikolajus Dowgielewiczius pareiškė, kad dėl minėtų pasiūlymų vyksta aršios diskusijos.
Europos teisingumo komisare Viviane Reding įspėjo Nyderlandus, kad šie privalo gerbti ES taisykles, reglamentuojančias laisvą judėjimą sąjungos viduje. Jeigu Nyderlandai jų nesilaikys, komisija savo poziciją esą išsakys garsiai ir aiškiai. „Visos valstybės narės yra lygios, o taisyklės yra aiškios“, – sakė ji.
Imigrantai parūpo ir danams
Danijai taip pat parūpo imigrantai ir nederamas jų elgesys šalyje, pranešė BBC.
Šalies finansų ministas Clausas Hjortas Frederiksenas sakė: „Mes matėme per daug smurto, įsilaužimų ir kitų brutalių nusikaltimų pavyzdžių, kuriuos demonstravo sieną kirtę nusikaltėliai“.
Dėl šios priežasties Šengeno erdvei prilausanti Danija pasienio punktuose dislokavo papildomą muitinės pareigūnų desantą. 30 pareigūnų išrikiuota sausumos pasienyje su Vokietija, o dar 20 – prie šalies jūros sienų.
Tokie Danijos veiksmai sukėlė nerimo jos kaimynėms.
Pavyzdžiui Vokietijos Hesseno žemės teisingumo ministras Juergas-Uwe Hahnas pareiškė, kad Danija taip „atstūmė pati save“.
KOMENTARAI (0)