, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pasaulis nuogąstauja, kad Japonija nesugeba susitvarkyti su branduolinės avarijos pasekmėmis. Didžioji Britanija, Prancūzija, JAV ir kitos šalys ragina savo piliečius, šiuo metu esančius Japonijoje, kuo greičiau palikti šalį dėl padidėjusio radiacijos lygio.
Nerimą labiausiai kelia žinių iš Japonijos trūkumas. „Aš suprantu, kad jie nenori sukelti panikos. Tačiau tokio masto nelaimės atveju operatyvi ir tiksli informacija yra labai svarbi“, – pareiškė pasaulinio lygio aplinkosaugos organizacija „Greenpeace“ atstovas Jimas Ricio. Tarptautinės Atominės energetikos agentūros (TATENA) vadovas Jukija Amano ketina vykti į Tokiją, kad surinktų duomenis apie „labai rimtą“ situaciją Fukušimos jėgainėje.
Japonijos vyriausybės generalinis sekretorius Yukio Edano neigia, kad valdžia esą slepia nuo visuomenės informaciją apie realią situaciją branduoliniuose objektuose. Anot jo, žinios gali kiek pavėluoti, tačiau niekas nėra nuslepiama, o situacija įkaitusiuose Fukušimos atominės jėgainės energetiniuose blokuose yra kontroliuojama.
Kinai panikuoja
Ketvirtadienio rytą Kinijos meteorologijos tarnyba pranešė apie pasikeitusią vėjo kryptį, dėl kurios iš Japonijos gali atkeliauti radioaktyvi tarša. Išgąsdinti kinai tuština joduotos druskos lentynas parduotuvėse, nors valdžia ir aiškina, kad nuo radiacijos tai nepagelbėtų. Kinijos valdžia oficialiai paragino Tokiją nedelsiant pranešti apie bet kokias naujienas atominėje elektrinėje.
„Tai kažkas tarp katastrofos ir milžiniškos katastrofos“, – pareiškė ES komisaras G. Oettingeris.
Kiniją greičiausiai įbaugino JAV atominės priežiūros komisijos vadovo Gregory’o Jaczko pareiškimas, kad Japonijos politiniai lyderiai esą galėjo gerokai sumenkinti atominės radiacijos keliamą pavojų. G. Jaczko trečiadienį Amerikos Kongrese tvirtino, kad radiacijos lygis yra labai didelis, todėl bus dar sunkiau vykdyti kokius nors veiksmus, kad būtų galima atvėsinti kuro strypus jėgainėje.
G. Jaczko pridūrė, kad Japonija nesugebėjo įvykdyti pakankamai didelės apimties evakuacijos. Kongreso nariams jis aiškino, kad žmones reikėjo iškelti mažiausiai 80 kilometrų atstumu nuo pažeisto reaktoriaus. Tuo tarpu Japonija tvirtina, kad radiacija pasklido tik apie 20 kilometrų.
JAV paragino savo piliečius išvykti iš Japonijos. Iš šios šalies išvyksta ir diplomatų šeimos nariai. Rekomendacijas nevykti į Japoniją jau yra paskelbę daugiau šalių, tarp jų ir Didžioji Britanija, Prancūzija, Pietų Korėja. Dėl to į Japoniją mažai kas skrenda, užtat norinčiųjų išvykti – būriai. JAV vyriausybė, siekdama padėti savo piliečiams išvykti iš Japonijos, užsakė papildomų lėktuvų reisų.
Priekaištai Japonijai
Černobylio valymo darbus vykdančiai agentūrai anksčiau vadovavęs Julijus Andrejevas įsitikinęs, kad japonai nesusitvarko su nelaimės pasekmėmis. Anot jo, valdžia dėl visuomenės gerovės turi būti pasiryžusi paaukoti darbuotojus, kovojančius su atomine katastrofa. J. Andrejevo manymu, dabartinių žmogiškųjų išteklių avarijos vietoje neužtenka.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)