, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Afganistano sostinėje Kabule tik po 20 valandų susišaudymo įveikti kovotojai, vakar atakavę svarbias institucijas bei ambasadas, įsikūrusias ypatingai saugomame miesto rajone.
Antradienį priešpiet du užpuolikai mirtininkai susisprogdino prie policijos pastatų Kabule. Dar vienas, mėginęs patekti į oro uostą, buvo nušautas. Tuo metu iki penkių tos pačios grupės narių įsitvirtino nebaigtame statyti daugiaaukščiame name sostinės administraciniame ir diplomatiniame rajone. Jie raketinėmis granatomis apšaudė NATO būstinę, JAV ambasadą ir kitas institucijas, o Afganistano ir NATO pajėgoms pradėjus atsakomąjį puolimą sugebėjo atsilaikyti per naktį, pranešė BBC. Atsakomybę už šiuos koordinuotus išpuolius prisiėmė Talibanas.
Tai buvo ilgiausiai trukęs sukilėlių puolimas Afganistano sostinėje nuo 2001 metų, parodęs, kad Vakarų sąjungininkams rengiantis perduoti šalies kontrolę vietinėms pajėgoms net Kabulas yra nesaugus.
BBC žiniomis, žuvo visi 9 išpuolį vykdę kovotojai, patys spėję nužudyti 7 žmones, iš kurių 4 – policininkai. Apšaudytos ir ambasados, tarp jų ir JAV atstovybė, tačiau jose niekas nenukentėjo.
Prieš pastate įsitvirtinusius kovotojus pasitelkti NATO sraigtasparniai, o pastatą atkovojo afganų pajėgos. Manoma, kad kovotojai, su savimi turėję energetinių gėrimų ir užkandžių, pastate jau anksčiau buvo paslėpę galingos ginkluotės, amunicijos ir ruošėsi užtruksiančiam susirėmimui.
Tai antra palyginti didelė ataka Kabule per mėnesio laikotarpį. Birželį savižudžiai sprogdintojai atakavo Britų tarybos pastatą ir nužudė, skirtingais duomenimis, nuo 9 iki 12 žmonių. Birželio pabaigoje kovotojai puolė sostinėje įsikūrusį viešbutį, kuriame apsistoja vakariečiai, ir nužudė 10 žmonių.
Iki 2015 metų iš Afganistano ruošiamasi išvesti didžiąją dalį užsienio karių. Pradėjus pasiruošimą perduoti šalies kontrolę afganų pajėgoms, smurtas suintensyvėjo ne tik sostinėje, bet ir kitose šalies dalyse. Padaugėjo civilių aukų, o šis rugpjūtis buvo kruviniausias mėnuo JAV pajėgoms per visą įsiveržimo į Afganistaną dešimtmetį.
BBC analizėje taip pastebima, kad pastaraisiais metais kovotojai keičia taktiką, vengdami atvirų susirėmimų, kuriems jie yra per silpni. Stengiamasi infiltruotis į valdžios ar saugumo institucijas ir tuomet įvykdyti savižudiškus išpuolius, taip skleidžiant nepasitikėjimą ir nesaugumo jausmą.
KOMENTARAI (0)