, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Fukušimos atominės elektrinės reaktoriaus šerdis gali būti pažeista, dėl to į aplinką sklinda radiacija. Tokios versijos dabar keliamos Japonijoje. Iki šiol atrodė, kad japonai jau kontroliuoja situaciją žemės drebėjimo ir cunamio pažeistoje elektrinėje.
Nerimas dėl Fukušimos elektrinės padidėjo po to, kai du elektrinės darbuotojai buvo paguldyti į ligoninę. Prieš tai šie darbuotojai įbrido į vandenį, kuriame radiacijos lygis 10 tūkst. kartų didesnis nei vandenyje, naudojamame normaliai veikiančiam reaktoriui aušinti.
Įtariama, kad šis radioaktyvus vanduo nutekėjo ir trečiojo reaktoriaus šerdies. Šis reaktorius kelia daugiausia rūpesčių. Be to, jame vieninteliame iš šešių Fukušimos reaktorių naudojamas plutonis, kuris yra gerokai pavojingesnis už uraną.
Elektrinės operatorė – bendrovė „Tokyo Electric“ paskelbė, kad radioaktyvus vanduo bus surinktas.
Japonija jau anksčiau evakavo 20 kilometrų aplink Fukušimos elektrinę gyvenančius žmones. Šalies vyriausybė šiandien paskelbė, kad dar 120 tūkst. žmonių turėtų pasvarstyti apie išvykimą toliau nuo elektrinės, tačiau kol kas tai nėra oficiali evakuacija.
Bendras žuvusiųjų dėl kovo 11 d. įvykusio žemės drebėjimo ir cunamio skaičius Japonijoje jau viršija 10 tūkstančių. Dar daugiau nei 17 tūkst. žmonių laikomi dingusiais be žinios.
KOMENTARAI (0)