, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Nei Lietuva, nei kitos ES šalys negali sau leisti apkarpyti investicijų į inovacijas bei tyrimus. Tai šiandien Vilniuje pareiškė Europos Komisijos (EK) mokslinių tyrimų ir inovacijų komisarė Máire Geoghegan–Quinn.
Pasaulio lietuvių ekonomikos forume komisarė M. G. Quinn skaitė pranešimą apie ES kaip Inovacijų sąjungos kūrimą.
Pasak komisarės, konkurencingesnę Lietuvą pasaulio kontekste gali padėti sukurti mokslas, verslumas ir kūrybiškumas bei šių trijų sričių partnerystė. Pasak jos, išlikti konkurencingais šiandien itin svarbus klausimas ne tik Lietuvai, bet ir kitoms ES narėms.
„Jei norime spėti su globalia konkurencija, Europai reikia tapti konkurencingesnei ir inovatyvesnei“, – pabrėžė M. G. Quinn.
Komisarė pripažino, kad investuoti į inovacijas šalims kliudo ir finansų trūkumas. Todėl tvirtinant 2014–2020 m. laikotarpio ES biudžetą būtina kuo daugiau lėšų skirti tyrimams ir inovacijoms. Tokį oficialų pasiūlymą EK ketinama pateikti dar šiais metais. „Tikiuosi, kad Lietuva ir kitos šalys šį pasiūlymą palaikys“, – teigė komisarė.
Tačiau komisarė pabrėžė, jog ne mažiau nei biudžetas svarbu ir principinė valstybės nuostata gerinti šalies aukštojo mokslo kokybę. EK narės teigimu, universitetams būtina modernizuotis ir pasiūlyti patrauklesnes sąlygas mokslui.
KOMENTARAI (0)