, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dienos skaičius
148
Tiek tūkstančių kompiuterių kasdien paveikia kompiuteriniai virusai.
Visi tekstai

Lietuva

Ministro „pažymos“ neišgelbės

IQ | 2011-02-28

Šią savaitę konservatoriai turėtų nuspręsti, ar paraginti ūkio ministrą Dainių Kreivį atsistatydinti. Po savaitgalio premjeras ėmė kalbėti, kad iš ministro gavo „pažymą“, apie „šokiruojančius atvejus“, kaip buvo daromas spaudimas ūkio ministrui ir Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui. Anot A. Kubiliaus, prieš priimdama sprendimą, partijos vadovybė turi susipažinti su šia informacija. D. Kreivio premjerui įteikta „pažyma“ tariamai turėtų paaiškinti, kas ir kodėl yra suinteresuotas, kad ūkio ministras pasitrauktų.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės spaudos atstovas Linas Balsys pirmadienį pranešė, kad prezidentės pozicija nesikeičia: D. Grybauskaitė ir toliau mano, kad ūkio ministras turėtų atsistatydinti. Be to, iš Prezidentūros buvo išreikštas nepasitenkinimas, kodėl tik dabar D. Kreivys ėmė teikti informaciją apie patirtą spaudimą, kodėl neperdavė faktų specialiosioms tarnyboms.

„Kyla kitas klausimas – jeigu ministras, dirbdamas nuo 2008-ųjų metų, žinojo kažkokius faktus, kad jam darė spaudimą, siūlė kyšį, grasinosi ar kėsinosi papirkti, ir jis niekam apie tai nepranešė, o tik dabar surašė, kad jam tai buvo žinoma, tai čia reiktų kelti klausimą, kodėl ministras taip elgiasi? Kodėl ministras neatliko pareigos ir nesikreipė į tarnybas?“ – kalbėjo L. Balsys.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė taip pat patvirtino tebemananti, kad D. Kreiviui derėtų atsižvelgti į prezidentės poziciją ir pasitraukti. Nors I. Degutienė teigiamai įvertino ūkio ministro veiklą, tačiau pabrėžė, kad politiko atsakomybė reikalauja įsiklausyti į prezidentės nuomonę. „Jei prezidentės nuomonė nepasikeitė, tai ir situacija nepasikeitė“, – teigė I. Degutienė.

Ši istorija jau atrodo kaip beprasmis mojavimas kumščiais po mūšio. Ypač paradoksaliai skamba D. Kreivio tezės, kad jis „nesilaiko kėdės“. Bandymai įtikinti ne tik premjerą, bet ir kitus aukščiausius šalies vadovus, kad ūkio ministras yra nepagrįstai „verčiamas iš posto“, yra gerokai pavėluoti. Tai dar viena ūkio ministro politinė klaida. Jei D. Kreivys turėjo šokiruojančių faktų ir puikių progų apie juos pranešti, tačiau jomis nesinaudojo daugiau nei dvejus metus, nereikėtų stebėtis, kad kiti ėmėsi puolimo ir perėmė iniciatyvą. Kalbant futbolo terminais, „jei neįmuši tu, įmuša tau“ – politikui nedovanotina atsidurti besiginančio pozicijoje, nes jis pralaimi tą pačią akimirką, kai jam tenka gintis.

„Tai spaudimo tiek man, tiek Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui atvejai. Tai stambių viešųjų pirkimų, tokių kaip Valdovų rūmai, „Vilniaus vandenys“ atvejai, taip pat spaudimas dėl Europos Sąjungos paramos skirstymo. Daugiau nieko nekomentuoju“, – tiek žurnalistams pirmadienį tepasakė ūkio ministras D. Kreivys.

Vis dėlto situacija gali būti sudėtingesnė, nei vieno politiko karjera. Jei D. Kreivio pateikti faktai yra rimti, premjero, o galbūt ir prezidentės garbės reikalas būtų per savo kontroliuojamas institucijas juos iki galo išsiaiškinti. D. Kreivio atsistatydinimas dar galėtų išgelbėti ir jo paties politinę reputaciją – jei pasitvirtintų įtarimai, kad dėl viešųjų pirkimų buvo daromas neteisėtas spaudimas ministrui ar Viešųjų pirkimų tarnybos vadovui, reikėtų ryžtingai ir be nutylėjimų atskleisti visus padarytus nusižengimus. Bet kuriuo atveju, D. Kreivys jau yra negrįžtamai sukompromituotas kaip ūkio ministras, tačiau dar gali išlikti kaip politikas.2 psl. >>

Puslapis 1

KOMENTARAI (6)

Objektyvus    2011-02-28 18:13

Labai jau vienpusiai jusu straipsniai, gerbiamieji… I vienus vartus spardot.

Rokas    2011-02-28 20:20

Maniau čia bus kito lygio žurnalistika, pasirodo ta pati purvasklaida, delfio, lrytas lygis. Nusivyliau.
O ministrui stiprybės, matyt nė nenutuokia kokį turi palaikymą. Ruoškitės sekantiems prezidento rinkimams. Dar nė vienas ministras nesulaukė tokio užtarimo, peticijos, facebook, verslininkų konfederacijos.

Abc    2011-03-01 08:36

Ko cia purkstaujat?

Paulius    2011-03-01 13:50

Tomai,

Jeigu daug kartų kartosi “sukompromituotas”, “neskaidrus”, turbūt po kurio laiko nebekils klausimų, ar tikrai sukompromituotas ir neskaidrus.

Manęs, kaip piliečio, neįtikino VD “atskleistas” skandalas. Neįtikino ir Grybauskaitės treptelėjimas kojele, nes jokių kitų argumentų ji nepateikė, o dar gi netiesiogiai legitimizavo DMN ištrauktą istoriją. Prezidentės veiksmai šiuo atveju yra visiškai populistiniai ir pritinkami ne teisinei, o telefoninės teisės valstybei. Yra institucijos, kurios yra įgaliotos tirti interesų konfliktus, tegu jos ir tiria. Kitaip visa tai tėra linčo teismas. Linčo, kurį sukursto mažuma, siekianti nežinia kokių tikslų – gal tiesiog populiarumo.

Įdomiausia, kad šioje – konkurso istorijoje visiškai nesigirdėjo balsų įmonių, kurios tuose konkursuose konkuravo su įmonėmis, kurių dalis priklauso Kreivio motinai. Nors paprastai jos ištampo konkursą po viešųjų pirkimų tarnybą, teismus, žiniasklaidą, jeigu jiems kyla tik mažiausias įtarimas dėl konkurso skaidrumo.

Galbūt reikėtų atsistatydinti Socialinės apsaugos ir darbo ministrui, nes, garbės žodis, kažkas iš jo artimųjų gauna pensiją.

T.Janeliūnas    2011-03-01 14:00

mano subjektyviu manymu, ministras padarė rimtų klaidų: 1) nesugebėjo išvengti GALIMŲ (pabrėžiu, net kaip teisingai pastebėjot, dar nepatvirtintų) interesų konfliktų skirtant ES paramą 2) Jei turėjo kokį nors spaudimą – nepateikė faktų iš karto, o numojo į tai ranka 3) kuomet sulaukė puolimo, ėmė gintis ir po laiko aiškinti, kad tai “sąmokslas”
Tai yra politinės klaidos, o ne kažkokie teisiniai pažeidimai. Jei yra teisiniai, administraciniai pažeidimai – jie, reikia tikėtis, bus kažkada išaiškinti. Tačiau politikui karjerą griauna politinės klaidos, o ne juridiniai faktai. Deja, dažnai būna ir atvirkščiai – net teistumas, pasirodo, gali nekliudyti politikui, jei jis tinkamai tai išnaudos savo politinėse kovose.
O ministro likimą jau nusprendė. Ar kam nors tai dar neaišku? Kaltas ar ne kaltas – visai atskira tema

Paulius    2011-03-01 14:54

Daugmaž sutinku dėl 2-3 punktų, tačiau dėl pirmojo nebūčiau linkęs sutikti (čia tuo atveju, jeigu išties mėgino išvengti galimų konfliktų).

Lietuvoje iki šiol nebuvo mechanizmo, kaip išvengti viešųjų ir privačių interesų konfliktų (kai valdai verslą ir susiruoši į politiką), išskyrus neprotingus, kaip visų tiltų sudeginimas – pardavimas akcijų nesiderant, per kelias dienas, kas reiškia gauti už jas nykstamai mažą kainą, palyginus su jų verte.

Tomai, pasiūlytų jums postą ir 5 dienas apsispręsti, bet su sąlyga, kad parduosite savo būstą iki sutikdami užimti postą. Ar sutiktumėte? Su verslu dar sudėtingiau – jam įvertinti, surasti pirkėją gerokai sunkiau, nei būstui.

Parduoti savo verslo partneriams, kitiems dalininkams? Neabejoju, analogiškoje situacijoje atsirastų straipsniai apie tai, kad ministras GALĖJO padėti savo buvusiems verslo partneriams.

Mane stebina ir tuo pat metu liūdina tai, kad iki šiol dar neteko matyti tokios paramos ūkio ministrui. Ne tik dabar reiškiamos, bet ir prieš metus, uždaruose pokalbiuose technologijų ir mokslo srities verslo lyderiai sakė, kad pirmasis ministras, kuris kalbasi su jais, ir dirba tinkama linkme.

Kitas dalykas – Prezidentės pareiškimas apie dvi kėdes. Tarkime, Vyriausioji etikos komisija nusprendžia, kad Kreivys nesupainiojo interesų. Ar tai galėtų reikšti, kad Kreivys, jau būdamas paprastu piliečiu, o gal dar ministru, galėtų paduoti Prezidentę į teismą dėl šmeižto? Nes vienintelė nuskambėjusi Grybauskaitės argumentacija ir buvo tokio turinio, kad neva Kreivys yra ir verslininkas, ir ministras. O tai jau kaltinimas.

Dienos grafikas

Komentarai

Pirmiausia, gerai pagalvokite: kodėl iš tiesų norite būti ne kuo kitu, o rašytoju? Kas per keistas kam ...
Rinkimuose nugalėjusios partijos, atrodo, turi svarbesnių rūpesčių nei kompetentingos Vyriausybės kad ...
Pastaraisiais metais aukštasis mokslas tapo vienu svarbiausių diskusijų objektų. Reikėtų džiaugtis, ...

Skaitytojų komentarai

 • 2013-02-07
  Atleiskit, bet ką autorius norėjo psaakyti šia karikatūra? Asmeniškai manau, jog tokios ir panašios karikatūros bei visas (ne)lygių teisių diskursas tik paaštrina visuomenės nusistatymą kad taip ir yra, vargšės tos moterys . O neturėtų būti IR tikrai ne visada yra. Neužskaitau.
  Sulanny
  Komentuojamas straipsnis
  Viešųjų įstaigų tikslas – tas pats, atlyginimai – visiškai skirtingi
 • 2013-02-06
  Įdomi nuomonė. Visad gaoljvau pamėginti dirbti mokykloje vien dėl to, jog pažiūrėčiau, ar tikrai ten taip daug blogiau nei bet kur kitur. O gi bet kur dirbant ir norint daug uždirbti, reikia dirbti. Ir migrena būna, ir stresas, ir akis skauda nuo darbo savaitgaliais, ir pan. Man keisčiausias argumentas ir yra tas, kad, suprask, kaip blogai, kad nugara ir pečiai pavargsta nuo darbo savaitgaliais. Tokie pasakymai įžeidžia mane asmeniškai, kaip dirbančią ne mokykloje, uždirbančią panašiai kaip vidutinis mokytojo atlyginimas, ir turinčią tokių pačių neva problemų ir darbo laiką. Dar priedo, dirbu kasdien nuo ryto visą darbo dieną ir iki vakaro, jei yra darbo, ir savaitgaliais, jeigu jo yra. Bet jeigu nemyli savo darbo (kad ir kaip naiviai tai skamba), jauti nuoskaudų dėl darbo savaitgaliais, migrenos ir t.t., tikrai nepadės 100 ar 300 lt padidėjęs atlyginimas. Po pusmečio reikės dar. Vadovaujantis mokytojų logika, turėčiau eiti streikuoti, kad darbdavys man padidintų atlyginimą, bet puikiai suprantu, kad realybė yra tokia, kokia yra. Eini derėtis, o jei jis negali daugiau pasiūlyti, o manai, kad esi vertas daugiau, susirandi vietą, kur ne vien pats save įvertinsi kaip aukso puodą, bet daugiau įvertins tas, kuris ir mokės. Ir tai bus ta kaina, kuri yra rinkos vertė, ar panašiai vadinama.O jeigu nesugebu susirasti, kas mokės daugiau, turbūt reikia susitaikyti su tuo, kad daugiau nesu vertas, ieškot papildomų būdų užsidirbti ir pan. Apie mokytojų užimtumą. Esu bendravus su kai kuriais mokytojais. Mane labiausiai šokiravo, kad jie visąlaik be galo užsiėmę, nori pinigų už darbą, bet jo padaryt nelabai turi kada, nes nesvietiškas užimtumas, nesiliaujančios problemos etc. Tačiau kai paklausi, kodėl negali susitikti darbiniu reikalu, už kurį gauna neblogą papildomą užmokestį, sako: šiandien negaliu, nes 4 valandą priėmimas pas Prezidentę (sakau, tai po jo ne, tada būsiu pavargus), šiandien negaliu, nes einu į spektaklį (labai pagirtina, bet kai man reikia padaryti darbą, viršininkui tikrai negaliu pasiteisinti, jog padarysiu rytoj, nes šiandien einu į spektaklį), padarysiu ne šiandien, nes dabar pas mane yra svečių ir mes geriam alų (o mirtinai darbą atlikti reikia iš vakaro, pats sėdi iki vidurnakčio ir darai dalykus už juos) ir t.t.Iš savo mokyklos atsimenu ir labai gerai atrodančių ir besijaučiančių mokytojų, iš kurių ir mokėmės svarbiausio džiaugtis savo gyvenimu, savo darbu, savimi pačiu. Lygiai taip pat ir ne mokykloje dirbant matau žmonių, kurie nelaimingi, visada surūgę, steigia profsąjungas ir piktinasi per mažu atlyginimu, per dideliu darbo krūviu, bet darbovietėj yra išdirbę beveik ilgiausiai iš visų. Tuomet kyla pamąstymas, kad nepasitenkinimas darbu, atlyginimu ir krūviu priklauso ne nuo darbovietės, o nuo pačio žmogaus. O Jūratę, kuri sako, kad išėjus iš mokyklos baigėsi migrena, suprantu. Tačiau ir man pakeitus darbą baigėsi stresas, bet iš to reiktų pasidaryti išvadas, jog tas darbas tiesiog ne tau.2000 Lt nėra daug. Bet tai yra realu. Tai vidutinis atlyginimas, vadinasi, taip gyvena dauguma piliečių. Iš mokytojų keliamo triukšmo atrodo, kad jie labiausiai nuskriausti ir gauna minimumą. Kalbėkim apie tai, kad vidutinis atlyginimas nėra orus. Bet jį dirbtinai pakėlus irgi niekas nepasikeis. Eikit pastudijuot ekonomikos pagrindų.
  Dhan
  Komentuojamas straipsnis
  Nestabilūs atlyginimai
 • 2013-02-06
  Kodėl prie kubiliaus per 2 metus iš darbo rikons dingo 250 tūkst. dirBančiųjų, o dabar atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas) Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų didžiausias Europoje? Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 40 milijardų? Kodėl prie kubiliaus Rytų Lietuvoje nesilaikoma LietuvIŲ Kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai? kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMAA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo. kodėl prie Kubiliaus jau įsidarbinant reikia mokėti rusų kalbą (daugumoje darboviečių)? kodėl statybose pusvelčiui daugiausiai dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai ir kt.)? kodėl prie kubiliaus žalioji energetika apmokestinta kad neapsimokėtų ir tie pinigai (VIAPas)pervedami Gazpromo valdomai elektrinei Kaune?
  Erika
  Komentuojamas straipsnis
  FNTT skandalas ir diletantų choras
 • 2013-02-06
  Puikus straipsnis. Daugiau tokių. Rusija niedkaa negailėjo pinigų terotorijų pavergimui. Nesvarbu, kad savo piliečius badu marina, svarbu, kuo daugiau užgrobti žemių, dabar ir žmonių protų. Vėl juos paversti kolchozninkais-vergais. O per juos ir visą inteligentiją, verčiamą tapti kolchozininkais.Man buvo įdomu, kai pasirodė žinutė, kad per 4 metus Uspaskichas išleido 24 milijonus Lt. Galvojau Lietuvos žemes supirkinėja.Pasirodo ne. Žmonių protus. Todėl dabar ir gali žaisti, kaip katinas su kvailais peliukais. Jau nustojusiais mąstyti, praradusiais vertybes, pasiduodančiais į valstybės valdymo lygmenį iškelti sukčiavimą, melą, veidmainystę, valstybės šmeižtą ir galiausiai išdavystę. Lietuvi, ar tau negaila tavo istorijos, tavo garbės? Kodėl tokiu tapai su kisieliumi vietoje smegenų? Ar jau pasiilgai kolchozninko duonos? Aš ją prisimenu kaip baisiausią siaubą, marą, badą, lietuvių tautos masines žudynes. Negalvokite, kad išliksite, atsipirksite balsuodami . Putinas juokiasi į sugniaužtą špygą, beje, kuria lietuviu iš ekrano badė Ką darysi, kad kaip sakė Rūta, lietuviai avinai, nubalsavo už šašlykus Nemanau, kad ta šašlykų vakarienė su russkaja vodka patiekti lietuvių tautai užtruks. Pagarbiai mąstantiems Ona Voverienė, Vilnius, 2012. 12.03.
  Tarek
  Komentuojamas straipsnis
  D.Grybauskaitė palieka R.Palaitį poste, valdantiesiems siūlo aiškintis Seime
 • 2013-01-28
  Kokia šauni Moteris! Sėkmės jai!
  Ainis
  Komentuojamas straipsnis
  L. Ruokytė-Jonsson: bijau tik įklimpti į abejingumo liūną

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e