, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Valstybinės ligonių kasos (VLK) veiklą turėtų nagrintėti prokurorai. Sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys kreipsis į Generalinę prokuratūrą, kad pastaroji įvertintų Valstybės kontrolės audito išvadas dėl Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų panaudojimo.
Labiausiai ministrui užkliuvo tai, kad VLK nuo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nuslėpė faktus apie PSDF biudžeto perteklinių lėšų pavertimą terminuotais indėliais.
Valstybės kontrolė nustatė, kad surinkus daugiau nei planuota pajamų PSDF biudžetas nebuvo peržiūrimas. Perteklinės lėšos būdavo dedamos į banką, terminuotojo indėlio sąskaitą. PSDF preteklius 2010 metais siekė 551 mln. litų, tačiau iš valstybės biudžeto jam buvo papildomai pervesta 314 mln. litų – PSDF biudžetui subalansuoti.
Iš viso VLK sudarė indėlių sutarčių už 700 mln. litų.
Tuo tarpu gydymo įstaigoms buvo kompensuojama ne visa suteiktos paslaugos patvirtinta bazinė kaina (suteikus paslaugų už 1 litą, gydymo įstaigoms metų pabaigoje kompensuota 0,89 Lt išlaidų).Auditoriai taip pat atkreipė dėmesį, kad ir 2011 m. PSDF biudžeto rodiklių įstatymu patvirtinta daugiau kaip 110 mln. litų papildomų valstybės biudžeto asignavimų, nors 2010 m. PSDF biudžeto rezervas viršytas 117 mln. litų.
Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, kad pateikė ne vieną pastabą Valstybinei ligonių kasai, taip pat ir dėl PSDF biudžeto disproporcijų bei biudžeto rezervo dydžio.
VLK direktorių skiria sveikatos apsaugos ministras. Dabartinis VLK direktorius Algis Sasnauskas įstaigos vadovu tapo 2003 metų viduryje, kai laimėjo konkursą.
KOMENTARAI (0)