, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Praėjusią savaitę Vilniuje paleistas autoklavas medicininėms atliekoms tvarkyti, o greta jo rūksta liūdnai pagarsėjęs UAB „Senovė”, medicinos atliekų deginimo įmonės, kaminas. Tačiau abu šiuos įrenginius valdančios įmonės neturi tokiai veiklai būtinų leidimų.
Kaip rašo „Lietuvos žinios“, „Senovės“ leidimas panaikintas dėl itin šiurkščių aplinkosaugos reikalavimų pažeidimų, o autoklavo poveikis aplinkai apskritai nebuvo vertinamas. Ir vis dėlto jos veikia.
Teisę veikti suteikė Vyriausybė, birželio 8 dieną paskelbusi ekstremalią padėtį dėl susikaupusių medicinos atliekų ir ta proga leidusi iš pradžių užkurti „Senovės“ krosnį, o po mėnesio paleisti ir autoklavą.
Tačiau niekas neatsako, kas atsakingas už tai, kad gegužės 17 dieną staiga buvo sustabdytas 87 mln. litų kainavęs pavojingų atliekų deginimo įrenginys prie Šiaulių ir krašte susikaupė infekuotų atliekų kalnai, tapę alibi be privalomų leidimų paleisti Vilniuje du taršius įrenginius.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), paleidus autoklavą, paskelbė pranešimą: „Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, sunaikinus susikaupusias atliekas, bus sprendžiama, kaip jas šalinti ateityje: naudoti autoklavą ar ir toliau leisti deginti įmonei Vilniuje.”
Situacija, kurią SAM vadina ekstremalia, labai primena gerai sustyguotą verslo planą. Jo tikslas – prisidengiant infekcijos grėsme apeiti aplinkosaugos reikalavimus ir atgaivinti „Senovės“ medicinos atliekų tvarkymo verslą.
KOMENTARAI (0)