, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Po trečiadienį netikėtai į Londoną atvykusio Libijos užsienio reikalų ministro Moussa Koussa, kuris iškart paskelbė apie savo atsistatydinimą, į Jungtinę Karalystę skuba ir kiti pulkininko Muammaro Gaddafio pavaldiniai. Britų žiniasklaida skelbia, kad jau keletą dienų su Jungtinės Karalystės oficialiais pareigūnais kalbasi ir M. Gaddafio sūnaus Saifo vyriausias patarėjas Mohammedas Ismailas.
Manoma, kad M. Ismailo vadovaujama grupelė Libijos pareigūnų veda derybas su Jungtinės Karalystės pareigūnais dėl galimo M. Gaddafio pasitraukimo sąlygų. Kaip britų naujienų agentūrai BBC teigė Užsienio reikalų ministerijos atstovai, jie negali patvirtinti, kokius turi kontaktus su Libijos atstovais, tačiau „palaikant kontaktus buvo aiškiai teigta, kad M. Gaddafis turi pasitraukti.“
Kol kas nėra patvirtinti televizijos kanalo „Al-Jazeera“ pranešimai, kad ir kiti Libijos aukšti pareigūnai, tarp jų – užsienio reikalų viceministras, žvalgybos ministras ir Liaudies Kongreso pirmininkas – taip pat nusprendė atsisakyti savo pareigų ir išvykti į užsienį.
BBC korespondentai svarsto, kad M. Ismailas, lankydamasis Londone, bando susiderėti dėl M. Gaddafio pasitraukimo strategijos, tačiau oficialūs britų pareigūnų komentarai apsiriboja tik tvirtinimais, jog M. Gaddafis yra nuolat raginamas pasitraukti.
Tuo metu britų diplomatai ir žvalgybos pareigūnai apklausinėja Libijos užsienio reikalų ministrą M. Koussa, kuris yra buvęs ir Libijos užsienio žvalgybos vadovu. Anot Jungtinės Karalystės premjero Davido Camerono, M. Koussa pasitraukimas patvirtina „desperaciją ir baimę, tvyrančią pačioje sutrūnijusio ir supuvusio režimo viršūnėje“. Jis taip pat tvirtino, kad M. Koussa negavo jokių garantijų dėl imuniteto nuo teisinio persekiojimo. M. Koussa ketinama apklausti dėl 1988 m. Libijos teroristų susprogdinto Jungtinės Karalystės keleivinio lėktuvo, kuomet žuvo 270 žmonių.
Sukilėliai prarado iniciatyvą
JAV Jungtinio štabo vadovų pirmininkas admirolas Mike’as Mullenas JAV Atstovų rūmų Karinės tarnybos komitetui teigė, kad koalicijos oro atakomis jau sunaikinta apie ketvirtį Libijos vyriausybės karinių pajėgų. Vis dėlto tai dar nereiškia, kad M. Gaddafio kariuomenė jau arti sutriuškinimo. Anot M. Mulleno, sukilėlių pajėgos vis dar nusileidžia Libijos kariuomenei santykiu 1 prie 10.
Pastarąsias tris keturias dienas koalicinės pajėgos buvo apribojusios savo veiksmus dėl prastų oro sąlygų, o sukilėliai prarado turėtą iniciatyvą. Pastarosiomis dienomis vyksta mūšiai dėl Misratos ir Bregos miestų. Ypač intensyvios kovos, naudojant tankus ir artileriją, vyksta Misratos mieste. „Jei taip tęsis dar keletą dienų, bijau, kad jie [vyriausybinės pajėgos] perims miestą ir prasidės tikros skerdynės“, – BBC korespondentui teigė vietos gyventojas.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)