, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Šiais metais į mokyklas ateis 20 tūkstančių mažiau mokinių nei pernykštį rugsėjį. Tačiau daugiausia nerimo kelia tai, kad keli tūkstančiai mokyklinio amžiaus vaikų yra tiesiog dingę.
„Lietuvos rytas“ rašo, kad 2010–2011 mokslo metais mūsų šalyje buvo daugiau kaip 14 tūkstančių mokyklos nelankančių moksleivių. Tokią grėsmingą informaciją šių metų birželį pateikė Seimo Narkomanijos ir alkoholizmo prevencijos komisijos vadovė Vincė Vaidevutė Margevičienė.
Tačiau Švietimo ir mokslo ministerija su tokia juodąja statistika nesutiko. Valdininkų apskaičiavimais, praėjusiais mokslo metais nė dienos mokykloje nebuvo daugiau kaip 6 tūkstančiai moksleivių.
„Pasibaigus Seimo sesijai kreipėmės į Vyriausybę reikalaudami, kad iki rugsėjo 1-osios tie tūkstančiai vaikų būtų surasti”, – kalbėjo parlamentarė.
Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė pripažino, kad 6 tūkstančiai mokyklos nelankančių vaikų – Lietuvai labai daug.
Pareigūnės įsitikinimu, būtina keisti teisės aktus, kad situacija apie su tėvais į užsienį išvykusius arba migruojančius Lietuvoje vaikus būtų atspindėta realiai.
Pasak kontrolierės, tarp mokyklos apskritai nelankančių vaikų yra ir tokių, kurie namie mokytis priversti dėl sveikatos problemų. Tačiau iki šiol neaišku, ką reiškia paaiškinimas, kad vaikai į mokyklą neina „dėl socialinių priežasčių”.
KOMENTARAI (0)