, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Lenkijos žiniasklaida analizuoja, kokias politines pasekmes gali turėti valdžios sprendimas nedalyvauti kariniuose veiksmuose Libijoje.
„Patvirtinu, kad Lenkija yra pasiruošusi dalyvauti humanitarinėje misijoje Libijoje, bet nedalyvaus kovinėse misijose šioje šalyje“, – žurnalistams pareiškė Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas po Europos vadovų susitikimo Paryžiuje.
Prieš dalyvavimą karinėje misijoje Libijoje pasisakė ir Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis: „Geriausia išeitis – kai politinę krizę bandoma išspręsti pagal vietinius standartus ir politinę padėtį.“
„Blogai, kad mūsų nėra virš Libijos, – rašo dienraščio „Gazeta Wyborcza“ apžvalgininkas Tomaszas Bieleckis „Europos savaitraštyje“. – Kelių patruliuojančių lėktuvų dėka belgai ne tik padeda sukilėliams, bet ir Europoje vertinami yra aukščiau nei mes.
Lenkija turėtu dalyvauti karinėse akcijoje Libijoje. Nesuprantu vyriausybės argumento, kad Lenkijos kariuomenė, kaip sako ministras Sikorskis, „jau turi užsiėmimą“. Tai reiškia – yra per daug užsiėmusi Afganistane. Lenkija nori būti laikoma penkta–šešta Europos valstybe pagal svarbumą. Išsisukinėjimas nuo akcijos Libijoje nepadeda šiam tikslui.“
Kitas „Gazeta Wyborcza“ apžvalgininkas Jacekas Pawlickis rašė: „Lenkija neturi interesų arabų šalyse ir didelės valstybės ambicijų. NATO sąjungininkų solidarumo rėmuose esame Afganistane. Turime ir stipru argumentą – buvome kartu su amerikiečiais ir britais Irake ir pasitraukėme iš ten garbingai, o ne panikuodami, kaip ispanai.
Be to, spalio mėnesį vyks parlamento rinkimai. O iš apklausų žinome, kad lenkai nelabai palankai žiūri į misiją Afganistane. Premjeras Tuskas nenori erzinti savo elektorato. Yra ir kitas, labai proziškas Lenkijos valdžios susilaikymo aspektas. Lenkija negali prisijungti prie sąjungininkų kovinių misijų dėl to, kad lenkų lakūnai su savo F-16 kol kas negali normaliai dalyvauti oro mūšiuose. Jau nekalbant apie tokios misijos kainą.
Trumpai tariant (pagal užsienio reikalų ministro pranešimo Seime žodžius), URM bando suderinti savo norus su galimybėmis ir bando siekti realių tikslų.“
Argumentus už ir prieš pateikia ir kitas vienas iš svarbiausių dienraščių – „Rzeczpospolita“. Dienraštis žodį atiduoda gynybos ir saugumo specialistams. O šie skirtingai vertina sprendimą nedalyvauti Libijos misijoje.
Beata Górka-Winter, Lenkijos Tarptautinių reikalų instituto „Tarptautinis saugumas“ koordinatorė, rašė: „Mūsų šalies atsisakymas dalyvauti misijoje Libijoje neturėtu stebinti, o pats sprendimas yra racionalus. Nepaisant emocijų, į Lenkijos vyriausybės sprendimą dėl sąjungininkų misijos Libijoje reikia pažvelgti per Lenkijos interesų prizmę.
Lenkijos dalyvavimas užsienio karinėse misijoje yra nustatytas specialioje 2009 metų vyriausybės patvirtintoje strategijoje, kur pabrėžiama, kad lenkai gali dalyvauti pirmiausia NATO ir ES misijose. JT ar ESBO misijose reikėtų dalyvauti tik tada, jei tai atitiks Lenkijos interesus, o kariuomenė galės veikti nevaržoma, tai yra turės kuo didesnę įtaką misijos eigai. Libijos misija netelpa į šią strategiją, nes Lenkijos valstybės interesams ar saugumui niekas negresia.2 psl. >>
NA-YRA DALIS TIESOS,NES F-16ir F-15,,EAGLE,,YRA LABAI VYKĘ -GERI LĖKTUVAI,O LENKIJA RUOŠIASI KARINIAI OPERACIJAI PRIEŠ BALTARUSIJĄ,PAGAL DVIŠALĮ JAV-LENKIJOS SUSITARIMĄ/TAI NEBUS NATO OPERACIJA IR LIETUVOS NELIEČIA,BET IŠLAIKYTI PALAIKANTĮ BALTARUSIJĄ KURSĄ BŪTŲ GERAS KOZIRIS-TAI MUMS GIMININGA TAUTA/O BALTARUSIJA LENKIJĄ TRIUŠKINS ,NES YRA GERIAU APMOKYTI IR ORIENTUOTI Į PERGALĘ ,BE TO GAUS PARAMĄ IŠ RUSIJOS…