, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
„Po savivaldybių rinkimų gali iškilti klausimų dėl dabartinės Vyriausybės veiklos ir prezidentė nori būti tam pasiruošusi“, – taip politologas Lauras Bielinis komentuoja prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, kad ji nepasitiki ūkio ministru Dainiumi Kreiviu.
„Manau, kad daryti dviejų darbų politikas negali. Jis turi arba būti politiku, arba verslininku“, – žiniasklaidai netikėtai pareiškė D. Grybauskaitė, leisdama suprasti, jog mano, kad D. Kreivys iš tikrųjų sumaišė viešuosius ir privačiuosius interesus.
Šiuo metu Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vis dar nėra pateikusi sprendimo dėl ūkio ministro veiksmų, kai jis paskyrė Europos Sąjungos paramą savo buvusiai įmonei, kurios dalį akcijų dabar valdo ministro motina. Taigi naujausias prezidentės pareiškimas visuomenėje sukėlė įtarimų ir spėlionių bangą.
Ar prezidentė iš tikrųjų turi naujos medžiagos apie neteisėtą D. Kreivio veiklą, ar tiesiog eilinį kartą „mojuodama kirviu“ virš politikų galvų veiklą pelnosi kelią savo kiek smuktelėjusius reitingus? Anot L. Bielinio, D. Grybauskaitės „antausis“ ūkio ministrui toli gražu nėra tik retorinis žaidimas. Prezidentė esą šiuo pasisakymu reaguoja į valdančiojoje daugumoje vyraujančias politines tendencijas, siekdama išlaikyti savo turimą įtaką.
„Galima sakyti, kad valdančiosios daugumos gretose formuojasi tam tikra opozicija, nukreipta ne tik prieš D. Kreivį, bet ir prieš aplinkos ministrą Gediminą Kazlauską bei energetikos ministrą Arvydą Sekmoką“, - mano L. Bielinis. Šių vyriausybės narių sprendimai esą dažnai sukelia nemažai klausimų ir jų bendrapartiečiams, o tai savo ruožtu lemia, kad valdančiojoje daugumoje kyla diskusijos ir nesutarimai. Ne ką mažiau svarbūs čia ir įtarimai dėl kai kurių ministrų turto padidėjimo jų kadencijos metu.
Anot L. Bielinio, prezidentė D. Grybauskaitė ruošiasi metui po savivaldybių rinkimų, kai galima tikėtis pertvarkų ne tik Vyriausybėje, bet ir pačioje valdančiojoje daugumoje.
Anksčiau neretai kritikavęs D. Grybauskaitę už jos nesubtilius retorinius išsišokimus, L. Bielinis sako, kad praėjus pusei kadencijos prezidentė įgavo patirties ir ne visada „mojuoja kirviu“ vien tik dėl savo reitingų. „Rodos, ji išmoko šiuo įrankiu naudotis subtiliau“, – sako politologas.
Lauras užkniso juodai
Pačioje šio puslapio paleidimo pradžioje džiugino straipsnių kritiškumas, jų stiliaus panašumas į britiškojo The Economist straipsnius. Šis straipsnis, deja, panašesnis į didžiąją Lietuviškos žiniasklaidos dalį. Straipsnis tendencingas, interpretacijos pateikiamos nežinia kokiu pagrindu. Turėtų būti pateikiamas ir alternatyvus požiūris, kuris, beje, taip pat plačiai paplitęs.
Kas įsivaizduoja, kaip yra skiriami ES pinigai, supranta, kad jų pats ministras neskirsto, o jo parašai yra būtini ant kai kurių dokumentų. Ne tik tikėtina, o beveik visiškai aišku, kad jis pasirašė ant dokumento, kuriame nebuvo nurodytas su juo susijusios firmos, kuriai skiriamas finansavimas, pavadinimas. Žinoma, verta palaukti ir VTEK išvadų.