, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Konstitucinis Teismas (KT) antradienį nagrinėja Seimo narių grupės skundą dėl Seimo priimtos šeimos koncepcijos.
Grupė parlamentarų kreipėsi į KT tvirtindama, kad Seimas nesilaikė iš Konstitucijos kylančio reikalavimo šeimos teisinius santykius reguliuoti įstatymu, nes tai padarė nutarimu.
Seimas šeimos koncepciją priėmė 2008 metais. Ja pirmąkart apibrėžta šeimos sąvoka, nustatatant, kad tai – tik santuokoje gyvenantys vyras ir moteris. Taip pat įvestos darnios šeimos, išplėstinės ar nepilnos šeimos sąvokos, kurios taip pat paremtos santuokos institutu.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) yra parengusi Šeimos politikos pagrindų įstatymo projektą, kuris šeimą traktuoja taip pat kaip koncepcija.
Politiškai šeimos koncepciją labiausiai rėmė konservatoriai ir krikdemai, teigę, kad šeima yra visuomenės pagrindas ir turi būti sutvirtinama santuokiniais vyro ir moters įsipareigojimais. Koncepciją taip pat palaikė „Tvarkos ir teisingumo“ bei Darbo partijos nariai. Koncepcijai nepritarę liberalai ir socialdemokratai argumentavo, kad diskriminuojamos nesusituokusios poros bei vieniši nesusituokę tėvai, jų vaikai. Šie negalėtų naudotis visomis šeimoms numatomomis teisėmis bei lengvatomis.
Teisme pareiškėjus atstovaus socialdemokratai Algirdas Sysas ir Julius Sabatauskas, o Seimą – Rima Baškienė ir Stasys Šedbaras.
ŠEIMA YRA ŠEIMA, KO ČIA IŠRADINĖT DVIRATĮ. DĖL PAŠALPŲ TIESIOG GALIMA PRIIMTI SPRENDIMUS NEPILNOMS, IŠSITUOKUSIOMS IR VIENIŠOMS ŠEIMOMS. KAIP TIK DIDESNIS PAGRINDAS BUS JAS REMTI. ČIA TIESIOG PRINCIPINIS SPRENDIMAS, NES TUOJ BUS ŠEIMA: MOTERIS, KATINAS IR ŠUVA. TAČIAU DIDŽIAUSIĄ SUINTERESUOTUMĄ TURI GĖJŲ IR LEZBIJIEČIŲ BENDRUOMENĖS, PRIĖMUS ANKSČIAU MINĖTUS VARIANTUS- VIENAS ŽINGSNIS IKI