, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Užsienyje gyvenantys lietuviai norėtų galimybės rinkimuose savo balsą išsakyti internetu ir siūlo kitąmet bent paeksperimentuoti. Keletą metų Seime stringanti tokio balsavimo būdo idėja ir dabar parlamentarų sutinkama su baime, rašo „Verslo žinios“.
„Aš matau, kad yra kolegų, kurie iš esmės nepritaria internetiniam balsavimui, vienokiam ar kitokiam. Mes čia bandėme pasiūlyti alternatyvą, kad tai būtų tarsi eksperimentas“, – sakė Seimo narys ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos Paulius Saudargas.
Pirmadienį posėdžiavusi komisija kiek anksčiau šiemet inicijavo įstatymo projektą, kuris sudarytų sąlygas tik užsienyje gyvenantiems lietuviams per kitąmet vyksiančius Seimo rinkimus balsuoti internetu.
Tačiau projektą išnagrinėjęs Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas jam nepritarė, nes šis būdas neužtikrina Konstitucijoje įtvirtinto slapto balsavimo. Prieš projektui patenkant į Seimo darbotvarkę savo išvadas dar turi tarti trys papildomi komitetai.
Prieš kelerius metus Balsavimo internetu diegimo programai buvo numatyta išleisti 2 mln. litų. Dabar skaičiuojama, kad nepriklausomai nuo to, ar galimybė balsuoti internetu būtų skirta tik užsienyje gyvenantiems lietuviams, ar visiems, tam reikėtų išleisti bent 5–7 mln. litų.
Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko Zenono Vaigausko teigimu, 2005 metais sistemą įdiegusi Estija į galimybę balsuoti internetu investavo apie 1 mln. litų.
KOMENTARAI (0)