, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Dienos skaičius
148
Tiek tūkstančių kompiuterių kasdien paveikia kompiuteriniai virusai.
Visi tekstai

Lietuva

Kaunas pamiršo savo jubiliejų

IQ | 2011-07-14

Kaunas pamiršo savo jubiliejų

Istorikai yra atsakę į klausimą, kada rašytiniuose šaltiniuose pirmą kartą paminėtas Kaunas – prieš 650 metų – 1361-aisiais. Tačiau miesto bendruomenėje vis dar gajus tautinio romantizmo laikais gyvavęs paprotys tikėti legendomis, jog Kaunas minėtas kur kas anksčiau.

Valdžia, tarsi nežinodama, kurią pusę palaikyti, šiemet miesto gimtadienį visai pamiršo, rašo „Lietuvos žinios“. Nors istorikai Vytauto Didžiojo universitete surengtą konferenciją dedikavo 650 metų jubiliejui, savivaldybė visiems miestelėnams skirtos šventės neorganizavo.

Kauno miesto ceremonimeistras Kęstutis Ignatavičius „Lietuvos žinioms“ sakė, kad dėl to, jog šiemet pirmąkart Kaunui buvo patikėta organizuoti tarptautines Hanzos dienas, buvo atsisakyta švęsti miesto jubiliejų.

Kauno savivaldybės mero pavaduotojas Stanislovas Buškevičius teigia, kad savivaldybėje buvo kilusi diskusija, kad „gal nereikia minėti jubiliejaus, nes, kažkieno nuomone, galbūt Kaunas yra paminėtas anksčiau nei 1361 metais“.

„Islandai irgi įrodinėja, kad jie pirmieji, dar prieš Kolumbą, atrado Ameriką, bet Amerikos atradėju vis tiek laikomas Kolumbas. Manau, panašios diskusijos sutrukdė miestui apsispręsti ir jubiliejui pinigų nebuvo skirta“, – sakė jis.

Kaunietis istorikas Vytenis Almonaitis priminė, kad pasaulyje nusistovėjusi tvarka, jog miestų amžius skaičiuojamas ne nuo faktinio jų įkūrimo, o nuo pirmo neabejotino vietovardžio paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. „Kitaip ir negali būti, nes archeologiniai bei mitologiniai duomenys apie gyvenvietės įkūrimą negali būti tiksliai datuojami, – sakė jis. – Taigi, nors Kaunas, suprantama, yra senesnis, turime jo amžių skaičiuoti nuo įvardijimo Vygando Marburgiečio kronikoje. Aprašant 1361 metų įvykius joje sakoma: „Aukštiesiems pareigūnams įsakius ir leidus, brolis Henrikas iš Šioningeno (išvyko) su atsiųstais jam meistrais išžvalgyti ir nustatyti Kauno pilies mūrų storumo ir aukštumo, ir pastatyti mašinų, sienodaužių ir t.t. bei pranešti tų duomenų magistrui, nes ateinančią žiemą manė pulti Kauną (lotyniškame originale – Kawen)“. Kitos minimos pirmo Kauno paminėjimo datos, deja, tėra tik mitai arba neįrodytos hipotezės.”

Puslapis 2

KOMENTARAI (0)

Dienos grafikas

Daugiau dienos grafikų

Komentarai

Pirmiausia, gerai pagalvokite: kodėl iš tiesų norite būti ne kuo kitu, o rašytoju? Kas per keistas kam ...
Rinkimuose nugalėjusios partijos, atrodo, turi svarbesnių rūpesčių nei kompetentingos Vyriausybės kad ...
Pastaraisiais metais aukštasis mokslas tapo vienu svarbiausių diskusijų objektų. Reikėtų džiaugtis, ...

Skaitytojų komentarai

Blogeriai

Naujienlaiškis

Rinktinius IQ savaitės straipsnius gaukite el. paštu:


Naujienlaiškio pavyzdys

IQ Facebook'e