, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Pernai Lietuvoje penktadalis žmonių gyveno žemiau skurdo ribos, praneša Statistikos departamentas, remdamasis pajamų ir gyventojų sąlygų tyrimo išankstiniais duomenimis.
Žemiau skurdo ribos praėjusiais metais Lietuvoje gyveno apie 670 tūkstančių žmonių, tai yra, 20,2 procento šalies gyventojų. Palyginti su 2009 metais, skurdo rizikos lygis sumažėjo 0,4 procentinio punkto.
Lietuvoje miestuose už skurdo rizikos ribą mažesnes disponuojamąsias pajamas gavo 16,2 procento, kaime – 28,4 procento gyventojų. Palyginti su 2009 metais, skurdo rizikos lygis mieste padidėjo 1,5 procentinio punkto, kaime – sumažėjo 4,3 procentinio punkto.
Pernai skurdo rizikos riba siekė 701 litą per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 1472 litus šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus. Palyginti su 2009 m., dėl gyventojų disponuojamųjų pajamų mažėjimo skurdo rizikos riba sumažėjo 15,6 procento. Tai nulėmė ir skurdo rizikos lygio sumažėjimą.
Skurdo rizikoje dažniausiai atsiduria vaikai iki 18 metų. Vaikų iki 18 metų skurdo rizikos lygis pernai, palyginti su 2009 m., sumažėjo 0,4 procentinio punkto ir siekė 23,3 procento.
Dėl išaugusio nedarbo ir sumažėjusio darbo užmokesčio 18–64 metų amžiaus asmenų skurdo rizikos lygis, palyginti su ankstesniais metais, padidėjo 3,3 procentinio punkto ir pernai siekė 21,8 procento.
Labai sumažėjo 65 metų ir vyresnių žmonių skurdo rizikos lygis: pernai jis siekė 10,2 procento, o užpernai – net 25,2 procento. Statistikų teigimu, 2008 m. rugpjūtį padidinus pensijas ir sumažėjus skurdo rizikos ribai, vidutinė senatvės pensija 2009 m. gerokai viršijo skurdo rizikos ribą. Tai reiškia, kad pensininkai, gaunantys netgi mažesnę už vidutinę pensiją, atsidūrė aukščiau skurdo rizikos ribos.
Skurdo rizikos gylis, parodantis, kiek žemiau skurdo rizikos ribos gyvenančių žmonių pajamos buvo mažesnės už skurdo rizikos ribą, pernai siekė 32,6 procento. Palyginti su 2009 metais, skurdo rizikos gylis padidėjo 9,5 procento.
Statistikai praneša, jog Latvijoje skurdo rizikoje pernai gyveno 21,3 procento, Estijoje – 15,8 procento gyventojų. Palyginti su 2009 m., skurdo rizikos lygis šiose šalyse sumažėjo atitinkamai 4,4 ir 3,9 procentinio punkto.
KOMENTARAI (0)