, 'opacity': false, 'speedIn': , 'speedOut': , 'changeSpeed': , 'overlayShow': false, 'overlayOpacity': "", 'overlayColor': "", 'titleShow': false, 'titlePosition': '', 'enableEscapeButton': false, 'showCloseButton': false, 'showNavArrows': false, 'hideOnOverlayClick': false, 'hideOnContentClick': false, 'width': , 'height': , 'transitionIn': "", 'transitionOut': "", 'centerOnScroll': false }); })
Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo brūzgynuose neseniai klupusi Ūkio ministerija suskubo didinti skaidrumą ir gerinti įvaizdį. Ūkio ministerijos kancleris Gediminas Miškinis paprašė ministro Rimanto Žyliaus nušalinti jį nuo visų tiesiogiai su bendrove „Achema“ susijusių sprendimų.
G. Miškinis nėra finansiškai susijęs su šia bendrove, tačiau jam iškelta byla dėl galimo „Achemos“ protegavimo. Kaltinimus valstybės tarnautojas griežtai atmeta.
G. Miškinis sako, kad yra deklaravęs savo turtą ir jokių „Achemos“ akcijų neturi, kaip ir jokios kitos bendrovės. Šis nusišalinimas nuo sprendimų buvo padarytas siekiant užbėgti už akių galimiems įtarinėjimams dėl viešųjų ir privačiųjų interesų, kol vyksta bylos nagrinėjimas. „Tai nėra problema, kuri neturėtų būti vieša, kurios neturėtų žinoti visi“, – sako G. Miškinis.
Ūkio ministerijos kancleris G. Miškinis turėtų pasirašinėti sutartis dėl Europos Sąjungos struktūrinės paramos skirstymo, į kurią pretenduoja ir „Achema“. Vietoj kanclerio sutartis pasirašys ūkio viceministras Mindaugas Petrauskas.
Kaltinamas protegavęs „Achemą“
G. Miškinis tvirtina, kad prokuratūros kaltinimai jam yra nepagrįsti, nes eidamas ministerijos sekretoriaus pareigas, jis tiesiog pristatęs tuometinio ūkio ministro Vyto Navicko pateiktą projektą dėl suskystintųjų dujų terminalo valdymo įmonės „Gamtinių dujų terminalas“ steigimo. „Nemanau, kad dėl politinių sprendimų turėtų prisiimti atsakomybę valstybės tarnautojai“, – IQ sakė G. Miškinis.
Pagal šį Gedimino Kirkilo Vyriausybės projektą, 80 proc. terminalą valdančios įmonės akcijų atiteko valstybei, o 20 proc. – į privataus verslo rankas. Dalyvauti konkurse buvo pakviesti dalyvauti penki didžiausi šalies dujų vartotojai, o laimėtoja paskelbta „Achema“, vienintelė disponavusi visa reikalinga informacija.
Vilniaus apygardos prokuratūros duomenimis, konkursas vyko nesąžiningai, diskriminuojant kitas bendroves. 2009 metais neskaidriai įkurtą įmonę likvidavo dabartinė Andriaus Kubiliaus vyriausybė.
Be G. Miškinio, Bronislavo Lubio kontroliuojamos bendrovės „Achema“ interesų protegavimu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi įtariami buvęs Ūkio ministerijos sekretorius Anicetas Ignotas ir buvusi ministerijos Teisės ir viešųjų pirkimų departamento vadovė Neringa Pažūsienė.
A. Ignotas ir N. Pažūsienė buvo atleisti iš Ūkio ministerijos. G. Miškinis buvo įpareigotas raštu ministrui paaiškinti visas su jo paminėjimu byloje susijusias aplinkybes.
Ūkio ministeriją paskutiniu metu purtė skandalai, susiję su buvusio ministro Dainiaus Kreivio verslo interesais. D. Kreivys galiausiai buvo priverstas atsistatydinti, kai Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė jam nepalankias išvadas. Anot G. Miškinio, po pastarųjų skandalų Ūkio ministerija pradėjo gerokai plačiau traktuoti viešųjų ir privačiųjų interesų derinimą.2 psl. >>
KOMENTARAI (0)